Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2021

Zirkonyum kaplama fiyatları 2021

2021 yılında zirkonyum kaplama fiyatları; Türk Diş Hekimleri Birliği’nin belirleyeceği fiyatlara göre şekillenmektedir. Zirkonyum kaplama fiyatları 2021 için etki eden pek çok faktör bulunmaktadır. Hastalarımızın net bir tedavi ücreti öğrenebilmeleri için muayene olmaları gerekmektedir. Uzun süreli kullanımının mümkün olması, hem ağız hem de yüz için güzellik uyumuna katkı sağlıyor olması gibi durumlar sebebi ile zirkonyum kaplama tedavisi avantajlı olmaktadır. Hastalarımızın yaşam kalitesine olumlu etkisi bulunan bir tedavidir. Porselen kaplama ile kıyaslandığında hem daha estetik durduğu hem de daha doku dostu olduğu için tercih edilmektedir.

zirkonyum diş
zirkonyum diş

Zirkonyum Kaplama Tedavisi İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

Zirkonyum kaplama işleminde yaş kısıtlaması üst sınır için bulunmamaktadır. Ağız ve diş gelişimini tamamlayan her birey; zirkonyum kaplama tedavisi görebilmektedir. Ağız ve diş gelişimini tamamlama dönemi ise; her hastamız için farklılık gösterebilmektedir. 18 ile 21 yaş arasında gelişim tamamlanabilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Neden Tercih Edilmektedir?

Zirkonyum kaplamanın yapılma sebepleri aşağıdaki verilmiştir:

 • Diş çarpıklığı problemi bulunan hastalarımızın bu problemlerinin geçirilebilmesi için zirkonyum kaplama tedavisine başvurulmaktadır.
 • Dişlerin belirli kısımlarının kırılması ve dişin çürümesi gibi durumlarda, zirkonyum kaplama yapılmaktadır.
 • Yapılan implantların kuron kaplanması için tercih edilmektedir.
 • Diş eksikliği olanlarda köprü yapımı için kullanılmaktadır.
 • Eskiyen metal destekli porselen kaplamaların değişimi için zirkonyum kaplama kullanılmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Öncesinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Zirkonyum kaplama tedavisinden önce dikkat edilmesi gerekenlere bakıldığında; hastalarımızın öncelikle diş hekimlerimize isteklerini ifade etmeleri gerekmektedir. Diş hekimleri ile ne kadar iyi iletişim kurabilir ve isteklerini tam anlamı ile anlatabilir iseler; tedaviden aldıkları sonuç da o kadar iyi olmaktadır. Tedavi öncesinde ve sonrasında, ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi gerekmektedir. Diş ve diş etlerinin sağlıklı olması durumunda; hastalarımız istedikleri estetik gülüşe ulaşabilmektedirler.

Kaplama dişin fiyatı ne kadar?
Kaplama dişin fiyatı ne kadar?

Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Ağrı Hissedilir Mi?

Zirkonyum kaplama işleminde ağrı hissedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun sebebi ise; lokal anestezi etkisi altında uygulanan bir tedavi olmasıdır. Gerekli olması durumunda, genel anestezi etkisi altında da uygulanabilmektedir. Hastalarımız işlem sırasında ağrı hissetmedikleri gibi işlem sonrasında ağrı hissedebilme ihtimalleri de vardır. Ancak diş hekimlerimiz bu durumu öngördükleri için hastalarımıza ağrı kesici vermektedirler. Dayanılamayacak kadar ağrı hissettiklerinde bu ağrı kesiciyi kullanmalıdırlar.

Zirkonyum Kaplama Sonrasında Ağız Kokusu Olur Mu?

Zirkonyum kaplamanın ağız kokusuna sebep olması gibi bir durum yoktur. Zirkonyumda metal olmadığı için hastalarımızın vücuduna oldukça kolay şekilde adapte olmaktadır. Herhangi bir ağız kokusu hissetmemektedirler.

Zirkonyum Kaplama Sonrası Kanser Riski Var Mıdır?

Zirkonyum kaplamanın kansere etkisi hakkında yapılan araştırmalara ve açıklamalara bakıldığında; kansere sebep olduğu yönünde kanıtlanmış herhangi bir söylem bulunmamaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplamanın ömrü için net bir süre verilebilmesi mümkün değildir. Bunun sebebi ise; her hastamızın ağız ve diş yapısının farklılık göstermesidir. Uygun koşullarda doğru şekilde uygulanan zirkonyum kaplama tedavisi, zirkonyum kaplamaların uzun yıllar kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ortalama 10-12 yıllık bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Artıları Nelerdir?

Zirkonyum kaplamanın ömrü ne kadardır?
Zirkonyum kaplamanın ömrü ne kadardır?

Zirkonyum kaplamanın avantajları göz önünde bulundurulduğunda; daha estetik bir gülüş elde edebilmek için alternatif tedavilere göre zirkonyum kaplama oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Zirkonyum kaplama ile hastalarımızın dişleri doğala en yakın şekilde estetik bir görünüm almaktadır.
 • Zirkonyum kaplamanın ömrü oldukça uzundur ve güvenli, problemsiz şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi mümkündür.
 • Zirkonyum kaplamalarda metal elementi bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalarımızın metale alerjileri olsa dahi zirkonyum kaplama kullanabilmektedirler. Biyouyumluluğu olan bir malzemedir.
 • Zirkonyum oldukça dayanıklı ve güçlü olduğu için baskı fazla olsa da baskıya karşı dirençlidir.
 • Üç boyutlu teknoloji kullanılarak üretilmiş olan bir kaplamadır. Bu sebeple hastalarımızın ağız ve çene yapılarına uyumlu şekilde üretimi gerçekleşmektedir. Kullanımı hastalarımız için konforlu olmaktadır.
 • Gülüş tasarımı uygulamalarında zirkonyum kaplama tedavisine sıklıkla başvurulmaktadır. Köprü restorasyonu yapımında metal destekli kaplamalar kadar kuvvetli bir direnç sağlayabilmesi mümkündür.
 • Zirkonyum kaplama fiyatları 2021 değerlendirildiğinde; enflasyon ve kur farkına göre her yıl kaplama tedavisinin fiyatları yeniden belirlense de, zirkonyum kaplamanın verdiği konfora göre değerlendirildiğinde tedavi fiyatları normaldir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Pahalı Mıdır?

Zirkonyum kaplama ücretlerinin pahalı olması sonucu, alternatif tedaviler ile fiyatları kıyaslandığında çıkartılabilmektedir. Ancak hastalarımızın oldukça uzun yıllar, problemsiz bir şekilde kullanabilecekleri bir uygulama olduğu için fiyat performans açısından kıyaslandığında ucuz olmaktadır. Yapım maliyetini hastalarımıza fazlası ile geri ödeyen bir tedavi yöntemidir.

Zirkonyum kaplama fiyatları 2021
Zirkonyum kaplama fiyatları 2021

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Nelere Göre Değişiklik Göstermektedir?

Zirkonyum kaplama ücretlerinin bağlı olduğu etkenler; kullanılacak olan zirkonyum kaplama sayısı, tedavinin uygulama şekli, hastanın ağız içi durumu ve tedaviyi uygulayacak olan diş hekimidir. Zirkonyum kaplama fiyatları 2021 için net fiyatları öğrenebilmek adına, hastalarımızın diş hekimlerimize muayene olmaları gerekmektedir.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cansu Tosun
Cansu Tosun
3 yıl önce

Zirkonyum Kaplama konusunda tek güvenebileceğim bir yer olan İstanbul Gülüş Tasarımında uygulamayı gerçekleştidik. Hem profesyonel insanlardan alınan tedavi hem de oldukça hesaplı. Dudak uçuklatan bir fiyat değil. Dişlerimi şuan herzamankinden daha çok beğeniyorum. Fotoğraf çekilirken artık dişleri kapatmaya gerek yok!

Zehra Köse
Zehra Köse
3 yıl önce

Hem kaliteli hem de hesaplı bir şekilde hizmet sunan bir klinikten başka ne istenir ki? İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinden zirkonyum kaplama tedavisini gerçekleştirdik ve oldukça başarılı bir uygulamaydı. Şuan dişlerim dha beyaz ve sağlıklı!

2
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x