Ümraniye Diş Beyazlatma

ümraniye implant

Diş Beyazlatma Uygulaması

Sarı dişleri hiç kimse sevmez. Herkes gülümsediğinde tertemiz ve bembeyaz dişler ile dikkat çekmek ve beğenilmek ister. Dişlerimiz dış görünüşümüzün önemli bir parçasıdır. Dişlerimizin düzgün ve temiz olması, ayrıca bembeyaz bir görünüme sahip olması hem sağlık açısından hem de sosyal hayatımızda daha özgüvenli olmamızı sağlaması açısından büyük bir öneme sahiptir. Bazı insanların dişleri çeşitli nedenlerle sararabilir. Bu yetersiz diş temizliği ve bakım yapılmaması gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi gün içerisinde çok fazla çay, kahve gibi içecekler veya sigara tüketen kişilerin dişleri beyaz değil sarı olabilir. Dişlerin sararması özellikle estetik yargıların önem teşkil ettiği günümüz dünyasında pek çok kişi açısından sorun teşkil etmektedir. Çünkü renkli veya lekeli dişler çoğu kişinin rahatça gülümsemesi önünde bir engel olmakla kalmayıp ilk izlenimi olumsuz etkilemektedir. Fakat hiç kimse gülümsemesini gizlemek ve muhatabı üzerinde olumsuz izlenimler ve etkiler bırakmak istemez. Ayrıca dişlerinin renginden dolayı gülüşünü saklayan kişiler için bu durum son derece özgüven kırıcıdır. Bununla beraber son zamanlarda toplumda kadın erkek fark etmeden artan bir estetik kaygısı olduğu da bilinen bir gerçek. Sosyal hayatta giderek yaygınlaşan bazı alışkanlıkların ve yaşam tarzının dişlerin beyazlığı önünde bir engel olması nedeniyle son zamanlarda pek çok insan dişlerini beyazlatmak ve estetik bir gülüşe sahip olmak için neler yapabileceğini araştırıyor.  

Dişlerinin sararmasından rahatsızlık duyan bazı kadın ve erkekler beyazlatıcı diş macunları, marketlerde veya eczanelerde satılan diş beyazlatıcı ürünlere ilgi ile yaklaşıyor; internet sitelerinde paylaşılan doğal yöntemlerle diş beyazlatma içeriklerini büyük bir merakla araştırıyor ve kendince uygulamaya çalışıyorlar. Fakat diş beyazlatma kişilerin kendi kendilerine bir diş hekimi kontrolü ve tavsiyesi olmadan yapamayacakları, yanlış uygulamaların kalıcı ve ciddi rahatsızlıklara yol açabileceği önemli bir uygulamadır. Bilinçsizce yapılan diş beyazlatma uygulamaları diş sağlığı için önemli bir tehdittir. Eğer kişilerin dişlerinde herhangi bir hastalık, çürük, diş eti hastalığı veya dolgu işlemi bulunuyorsa bilinçsizce yapılan beyazlatma uygulamaları ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılan diş beyazlatma ürünleri ciddi ağız ve diş sağlığı problemlerine yol açabilir. 

Örneğin bilinçsiz uygulanan diş beyazlatıcı ürünler daha hassas dişlere ve daha fazla ağrılı diş eti problemlerine neden olabilir. Bu nedenle ümraniye diş beyazlatma işleminin diş hekimi kontrolü ile yapılması, diş beyazlatıcı ürünlerin ve yöntemlerin ancak diş hekimi tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi dışında yapılan her işlem fazlasıyla zarar olarak hastaya geri dönecektir.Ümraniye Diş beyazlatma bir diş hastanesinde veya diş doktorunun kendi kliniğinde bir saatten daha az sürede yapılabilen kısa bir işlemdir.

Son yıllarda oldukça fazla sayıda insan sarı dişlerden kurtulmak, daha temiz, bakımlı ve estetik gülüşlere sahip olmak için diş beyazlatma işlemi ve tedavisini uygulamak üzere diş hekimlerine danışıyor. Peki diş beyazlatma işlemi tam olarak nedir ve nasıl uygulanır? Diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemi gerçekten işe yarıyor mu ve güvenilir mi?

ümraniye implant
ümraniye diş beyazlatma

Ümraniye Diş beyazlatma işlemi nedir?

Diş beyazlatma, dişleri daha beyaz ve estetik hale getirmek için yapılan bir işlemdir. Bu uygulama kişilerin dişlerini parlak beyaz yapmasa da mevcut rengi birkaç tona kadar açmaktadır. Dişlerinin sararmasından ve mevcut renginden şikayetçi olan kişiler diş hekimine danışarak bir diş kliniğinde dişlerini beyazlatabilir. Yine aynı şekilde işlem sonrası diş hekiminin tavsiye edeceği ürünler ile iyileşme sürecini hızlandırarak kısa sürede beklediği estetik ve beyaz gülüşlere kavuşabilir. 

Dişlerimiz neden sararır?

Sarı dişleri hiç kimse sevmez. Ancak günlük hayatımızdaki bazı alışkanlıklarımız, yaşam tarzımız, yediklerimiz ve içtiklerimiz dişlerimizi istemediğimiz bir görüntü olan sarı dişler haline getirebilir. Dişlerin sararmasının pek çok nedeni vardır. Öncelikle kişilerin dişleri yapısal olarak sarı olabilir. Zira dişlerin rengini genlerimiz yani DNA’mız belirler. Bu nedenle her sarı diş kötü bir ağız bakımının ve sağlıksız dişlerin işareti değildir. Fakat yine de rahatsız edici olabilir. Bununla beraber yaş ilerledikçe diş minesi zayıflayabilir. İlerleyen yaşla beraber zayıflayan diş minesi nedeniyle dişlerin rengi değişebilir, dişler sararabilir.  Ayrıca pek çok sararan dişin sebebi kötü ağız ve diş bakımıdır. Sarı dişlerin en yaygın nedeni diş temizliğinin ve bakımının yeterli ve doğru bir şekilde yapılmamasıdır. 

Kötü ağız bakımı sonucu diş sararmasının en yaygın nedenleri şunlardır:

  • Dişlerin normal şartlar altında günde en az iki dakika boyunca fırçalanması, diş ipi ile temizlenmesi ve ağız çalkalama suyu ile çalkalanması gerekmektedir. Bu şekilde ağız ve dişlerin arasında plak birikimi önlenmiş olur ve bakteriler uzaklaştırılır. Ancak gün içinde yeterli ve doğru şekilde diş temizliğini yapmayan kişilerin dişlerinde plak ve bakteriler birikir. Bu plak ve bakteriler zamanla diş eti hastalıklarına, çürüklere ve diş sararmasına yol açar. Diş sararmasının en temel nedeni yetersiz ağzı ve diş bakımı sonucunda biriken plak ve bakterilerdir. 
  • Gün içerisinde fazla miktarda asitli yiyecek ve içecekler tüketmek, diş minesine zarar verir. Diş minesi zayıfladığında dişler renk değiştirir ve sararır. Asitli yiyecek ve içecekler tüketildikten sonra dişler temizlenmezse diş sararması ile beraber farklı ağız ve diş hastalıkları problemleri de ortaya çıkabilir. Bu nedenle diş bakımı, diş temizliği ve düzenli diş hekimi muayenesi son derece önemlidir.
  • Gün içerisinde fazla miktarda alkol, çay, kahve gibi içecekler içmek de dişlerin sararmasına ve lekelenmesine neden olur. 
  • Diş sararmasının en önemli nedenlerinden bir ise şüphesiz sigara ve tütün ürünleridir. Sigara ve tütün ürünlerinin içeriğinde bulunan çeşitli kimyasallar ve zararlı maddeler dişlere de büyük ölçüde zarar verir ve zaman içerisinde dişlerin sararmasına ve lekelenmesine yol açar. Bu da istenmeyen görünümlere sebep olur. 

Dişlerin sararması istenen bir görünüm değildir. Herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Ancak bazı genetik faktörler, alışkanlıklarımız ve yaşam tarzımız, yediklerimiz ve içtiklerimiz nedeniyle dişlerimiz sararabilir. Bu durumda yapılması gereken şey bilinçsiz bir şekilde market ve eczanelerden diş beyazlatma ürünleri almak yerine bir diş hekimine danışarak diş beyazlatma tedavisini uygulamak olacaktır. Bu şekilde sağlıklı, beyaz ve estetik bir görünüm elde edilir. Diş beyazlatma işlemi sayesinde dişler birkaç ton daha açılır ve sarı dişlerin oluşturduğu kötü görünümden kurtulabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi yalnızca bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde uygulanan her yöntem ağız ve diş sağlığınız başta olmak üzere sağlığınızı riske atmak anlamına gelir.

ümraniye implant
ümraniye diş beyazlatma

Ümraniye Diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır?

Diş beyazlatma işlemi bir diş hekimi tarafından dişlerinize bazı kimyasal maddelerin uygulanması ile yapılır. Bu işlem öncesinde bir diş hekimi muayenesine giderek dişlerinizin sağlık durumunuzu öğrenmeniz gerekir. Herhangi bir diş ve diş eti hastalığınız yok ise tercih edilecek teknik ve uygulama yöntemine göre dişlerinize beyazlatma işlemi uygulanacaktır. Bu işlem için dişlerinize uygulanan diş beyazlatma jelinin içeriğinde bulunan aktif bileşeni hidrojen peroksit ve karbamid peroksittir. Ümraniye diş beyazlatma jelinin içerisindeki etken maddeler UV ışınları veya lazer yardımı ile parçalanır ve bu maddeler diş minenize girerek diş renginin açılmasını sağlar. Bununla beraber diş hekimlerinin uyguladığı farklı diş beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. 

Ümraniye Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma işlemi yalnızca bir diş hastanesinde veya diş kliniğinde, ancak diş hekim kontrolünde profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Diş hekiminin diş beyazlatmak için kullandığı yöntemlere ve tekniklere göre farklı diş beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Diş beyazlatma yöntemleri ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma yöntemleri olarak iki çeşittir. 

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi nedir, nasıl yapılır?

Ofis tipi diş beyazlatma, diş kliniği ortamında yapılan beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemin bir diğer adı lazerle diş beyazlatma uygulaması olarak da bilinir. Ofis tipi diş beyazlatma uygulaması, diş hekiminin kliniğinde, diş hekimi tarafından uygulanır. Bu yöntemde diş hekimi tarafından dişlerin üzerine bir jel sürülür. Bu jel beyazlatma jelidir. Diş hekimi tarafından dişlere sürülen beyazlatma jeli lazer ile aktifleştirilir. Bu şekilde uygulanan diş beyazlatma yöntemi ortalama bir saat veya bir saatten daha kısa sürede tamamlanır. 

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi nedir? Nasıl yapılır?

Ev tipi diş beyazlatma yönteminde dişlerin beyazlama süreci daha uzundur ve bu uzun süreç klinikte değil evde geçer. Ev tipi diş beyazlatma yöntemi için dişlerini beyazlatmak isteyen hastanın ağız ve diş ölçüsü alınır. Bu ölçülere uygun olacak şekilde diş beyazlatma plakları hazırlanır ve bu plakların içerisine gereken ve yeterli miktarda diş beyazlatma jeli sürülür. Ev tipi diş beyazlatma işlemi, ofis tipi diş beyazlatma işleminden daha uzun sürer. Hastanın gün içerisinde birkaç saat boyunca diş beyazlatma jeli sürülmüş olan diş beyazlatıcı plakları takması ve bu işlemi yaklaşık iki hafta boyunca tekrarlaması gerekmektedir. 

Diş beyazlatma uygulaması zararlı mıdır?

Diş beyazlatma yöntemlerinde dişlerin sarı rengini açmak ve dişleri beyazlatmak için birtakım kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu kimyasal maddeler doğrudan dişe uygulanmaktadır. Bu nedenle muhakkak diş hekimi kontrolünde yapılması gerekir. Diş beyazlatma yöntemi sağlık bir ağız ve dişe uygulanır. Bununla beraber bu yöntem az da olsa diş hassasiyetine neden olabilir. Ümraniye diş beyazlatma uygulamasından sonra dişlerde bir süre az da olsa hassasiyet hissetmek beklenen bir durumdur. Diş hekimi kontörlü ile yapılan beyazlatma işleminin sağlığa zararlı bir etkisi bulunmamaktadır. Bu süreç diş hekimi muayenesi ve tavsiyeleri ile kısa sürede zararsız bir şekilde tamamlanmaktadır. Diş ve diş eti hastalığı olmayan herkes  beyazlatma tedavisi uygulatabilir, ancak öncesi hekim muayanesi gerekmektedir. Hamile ve emziren annelere kesinlikle önerilmemektedir.

Kimler diş beyazlatma işlemi yaptırabilir? 

Diş beyazlatma işlemi muhakkak bir doktor kontrolünde, doktorun önerilerine ve tedavi şekline bağlı kalarak yapılmalıdır. Diş beyazlatma işlemi herhangi bir diş ve diş eti hastalığı olmayan herkese uygulanabilir. Eğer dişlerinizde çatlak, kırık, herhangi bir diş eti hastalığı var ise diş beyazlatma yöntemini uygulamanız doğru olmayacaktır. Bu durumu ise ancak bir diş hekimi diş muayenesi esnasında tespit ederek diş beyazlatma işlemi yaptırıp yaptırmayacağınıza karar verebilir. Bu nedenle dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız öncelikle bir diş hekimi muayenesine gitmeniz gerekiyor. 

Sararan dişlerinden kurtulmak, estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes diş beyazlatma tedavisi uygulatabilir. Ancak bunun için muhakkak bir diş hekimi kontrolü ve tavsiyesi gerekmektedir. Bununla beraber diş beyazlatma işlemi hamile ve emziren annelere önerilmemektedir. Çünkü Ümraniye diş beyazlatma işlemi sırasında birtakım kimyasal maddeler uygulanmaktadır. Bu uygulamayı hamile ve emziren annelerin yaptırması tavsiye edilmemektedir.

Ümraniye diş beyazlatma fiyatları nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatları dişlerinin mevcut durumu göz önünde bulundurularak yapılan analiz ve detaylı incelemelerden sonra belirlenebilmektedir. Eğer diş beyazlatma öncesinde kesinlikle uygulanması gereken ve tedavi edilmesi gereken bir işlem varsa daha önce bu sorunun çözülmesi de gerekebilir. Her birey, farklı tedavi hedefleri ve süreçleri ile farklıdır. İlk görüşmenizde, diş beyazlatma sürecinizde size yol göstereceğiz, size maliyetler ve seçenekler sunacağız ve ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun ödeme seçenekleri üzerinde çalışacağız.

TDB 2022 Fiyatı

Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç) 1500 + KDV 

 

 

 

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x