Şişli İmplant

şişli implant

Şişli implant, son derece hızlı bir gelişme gösteren modern tıbbın önemli noktalarından birdir. Diş hekimliği, son zamanlarda diş hastalıkları konusunda önemli gelişmeler yaşamış durumdadır. Bu yazımızda da modern diş hekimliği dediğimiz zaman akıllara gelen önemli tedavi yöntemleri arasında yer alan implant hakkında bilgiler sunacağız.

Dişler ile alakalı yaşanan sorunlar hem sağlık, hem de estetik konu başlığı altında önemli sorunlara neden olabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte, diş hekimliği başlığında önemli süreç ilerleme olduğunu görmemize yardımcı oluyor.  Köprü ve protez dişe alternatif olarak diş tedavisi yöntemleri geliştirilmeye başlanmıştır. Bunlar arasında yer alan implant nedir? İmplant tedavisi ne işe yarar? Sorularına sizler için yanıt vereceğiz.

şişli implant tedavisi
şişli implant tedavisi

Şişli İmplant Nedir?

Şişli İmplant nedir sorusu, eksik dişlerin tedavisi amacı ile tercih edilen çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır. Vidalar üzerinde diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisi, diğer tedavilere çok daha avantajlıdır. En önemli avantajları arasında diğer dişlere zarar vermemesi yer alıyor. Buradan da anlayacağımız gibi, diğer dişlerin kesilmesi asla gerekmez. İmplant dişin ana görevi kök görevi görmektir. Doğal diş gibi rahat bir şekilde yemek yemeniz anlamında yardımcı olur. Gülme ve konuşma eylemlerini aklınız takılmadan yapabilirsiniz.

İmplant tedavisi kimlere uygulanır sorusu da merak edilen bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Bu tedavi yöntemi 18 yaşından büyüklere, yüz ve çene gelişimini tamamlayan kişilere çok rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Tedavi öncesinde, çekilen röntgenler üzerinden çene yapısının tedaviye uygun olup olmadığı tespit edilir. Şeker hastalarının, hastalığının düzene girmiş olması, implant tedavisi uygulanması açısından zorunludur. Aynı zamanda kan sulandırıcı ilaç kullanımı da kesilmesi gerekir. Kemik erimesi rahatsızlığına sahip olan kişiler, uygun tedavi sonrasında bu yöntemden yararlanabilir.

Şişli implant tedavisi nasıl yapılır?

şişli implant fiyatları
şişli implant fiyatları

İmplant tedavisinin nasıl yapıldığı, bu işlemi görmek isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. ilk olarak hafif sedasyon yapılarak işlem başlar. Sonrasında çene kemikleri ve kalan dişlerin ölçüleri alınır.

İmplant tedavisi iki aşamalı ve tek aşamalı işlemler üzerinden yapılabilir. Tek aşamalı işlemlerde, implant yerleşimi sonrasında geçici başlık takılmaktadır. İki aşamalı işlemlerde ise, dental implant takılmasında sonra, diş eti ile üzeri kaplanır. Sonrasında da iyileşme başlar.  Bazı durumlarda, dental implantların üzerine yeni dişler hemen takılabilmektedir.

Şişli diş implant, kişinin dişini kökten kaybettiği ya da protez kullanımı için diş yapısı müsait değilse önemli bir tercih nedenidir. Diş implantının en dikkat çekici özelliği gerçek diş ile aynı özellikleri göstermesidir. Hatalar, çene kemiği yetersiz ise, yapıştırma protezlerin ağızda durması için bub yöntemden faydalanılır.

Şişli İmplant özellikleri

İmplant yönetiminin ana nedeni, hastanın diş kaybını engellemek ve dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmek olarak özetlenebilir. Hastalarda, eksik diş yerine alternatif olarak diş oluşturmak amacı ile çene kemiği üzerine titanyum malzeme yerleştirilir ve diş protezi de çene kemiğine sabitlenir. Protezlerin  en büyük avantajı ömür boyu rahatlıkla kullanma avantajını beraberinde getirmesidir. Kaybedilen dişler ile bir bire uyumludur. Komşu dişlere zarar gelmemesi ve hastaların diş dizilimi kontrol altına alınması gerekir.

şişli implant
şişli implant

Şişli İmplant uygulaması, hasta kişilerin diş ve ağız sağlığını koruma adına son derece değerlidir. Süreçte, hasta olan kişinin acı hissetmemesi adına damar yolu ile sedasyon verilmesi gerekmektedir. Anastezi sayesinde, operasyon sürecinde tüm ağrılar en aza düşer ve acı hissi ortada kalmaz. Diş etinde kesiler oluşur ama bunlar da 1-3 ay içinde iyileşme göstermeye başlar.

Şişli implant fiyatları

Şişli implant fiyatları, her sene Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmekte ve sonrasında da yayınlanmaktadır. Tabak fiyatlar baz alınarak açıklama yapılır. gerçek fiyatlar ile sizlere sunulan fiyatlar arasında değişimler olabilir. Bu değişimlerin nedenleri şu şekildedir;

  • İmplant diş markası
  • İmplant tedavisi kapacak kliniğin imlpant fiyatları
  • Hangi ödeme yöntemini ve şeklini kullnacağınız
  • Kaç adet implant tedavisi yapılacağı
  • Hastanın diş ve ağız durumu
  • Çene yapısı
  • Hekimin tecrübesi

Tüm bunlar üzerinden belli fiyatlandırma işlemi yapıldığını ifade edebiliriz. Kısacası fiyat için muayene olmak şarttır. Gerekli işlemler sonrasında sizlere fiyat teklifi sunulur. Kabul ederseniz müsait olma durumuna göre tarih belirlenir.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x