Şişli Gülüş Tasarımı

şişli gülüş tasarımı

Şişli gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı işlemleri nelerdir? Bu sorular diş sağlığı ile alakalı araştırma yapan kişiler tarafından merak edilen konulardır. Ağız sağlığı ve bakımı dediğimiz zaman akıllara ilk olarak diş kayıpları ve ağız kokusu gibi problemler geliyor. Günümüzde, diş ve diş etlerine bağlı olarak gülüş estetiği de önemli bir yer tutmaktadır. Dişeti hastalıkları, çürük dişler, diş dizilimlerindeki bozukluklar, renklemeler ve diş kayıpları sonrasında karşımıza estetik sorunlar çıkabilir. Estetik sorunların kişilerin hayatlarında ruhsal anlamda çöküntülere neden olacağını da ifade etmek gerekiyor.  Toplum içinde gülmekten çekinen kişiler, hayatlarına bir adım geride başlar.

şişli gülüş tasarımı nasıl yapılır
şişli gülüş tasarımı nasıl yapılır

Sağlıklı dişlere sahip olsak bile, diş ve diş eti arasında orantısızlık,  biçim ve şekil bozuklukları, estetik anlamda düzelmesi gereken durumlardır. Güzel bir gülüşe sahip olmak, ruhsal anlamda da güçlenmemize neden olur. Aynı zamanda karşımızdaki insanda oluşturacağımız intiba da bu anlamda daha etkili olacaktır. Bilimsel ve teknolojik çalışmalarda geldiğimiz nokta, pek çok yöntemin gülüş estetiği sağlama noktasında etkili olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda estetik diş hekimliği kavramı da hayatımızda yer bulmuştur.

Şişli Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş estetiği ya da estetik diş hekimliği dediğimiz zaman kişinin aklına gelen kavramlar arasında gülüş tasarım da yer almaktadır. Çeşitli nedenler ile estetik açıdan bozulan dişler ve diş etleri  kişinin gülüşünde estetik açıdan kaygı yaratacak sorunlara neden olabilir. Daha sağlıklı ve doğal bir görümüm elde etmek adına uygulanabilecek bir çok tedavi yöntemi vardır. Gülüş tasarımı multidisipliner bir yaklaşımdır.

Kişinin estetik gereksinimleri ve talepleri farklı olabilir. Bu nedene gülüş tasarımı genel olarak kişiye özel olarak belirlenmektedir. İşlemler belirlenirken; cinsiyet, yüz hatları, beklenti ve yaş gibi kriterler baz alınır. İlk aşamada hasta da var ise çürükler ve diş eti ile alakalı hastalıkların tedavisi yapılır. Sonrasında da diş temizleme işlemi yapılmaktadır. Hasta ihtiyaçlarına uygun olarak işlem sıralaması belirlenir. İşlemler genellikle diş estetiği girişimleri, diş beyazlatma yöntemleri, diş eksikliğinin implant ve protez uygulamaları ile telafisi, ortodontik tedaviler ve zirkonyum kaplama olarak sıralanabilir.

Şişli Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

şişli gülüş tasarımı fiyatları
şişli gülüş tasarımı fiyatları

Şişli gülüş tasarımı için en önemli noktaların başında hastaların estetik beklentileri ve uygun sorunların çözümleri yer alıyor. Bu nedenle, hekimlerin hastalarını iyi anlaması ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirleyerek buna uygun tedavi yöntemleri geliştirmeleri gerekmektedir. Hasta ağızından alınan ölçüler ile belirlenen modeller üzerinden sorunlar ortaya çıkar ve buna uygun olarak çözümler yapılır.  Sonrasında ağız içi ve yüz fotoğrafları ile PC ortamında özel programlar kullanılır ve ölçümler yapılır. Buna göre yüz şekline göre uyum hesaplaması yapılmaktadır.

Şişli gülüş tasarımı daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi belli aşamalardan meydana gelmektedir. Planlama süreci tamamlanması ardından eğer ortodontik tedavi ihtiyacı yok ise diş etleri ile alakalı olarak bozukluk düzenlenir. Diş eksikleri olması halinde planlanan implant işlemleri ve diğer tüm cerrahi işlemler yapılır. Cerrahi işlemler tamamlandıktan sonra, beyazlatma işlemlerine geçilir.

Şişli Gülüş Tasarımı Avantajları

Kişinin diş ve diş eti ile alakalı yaşadığı ya da yaşayacağı sorunların büyüklüğü ile alakalı daha öncesinde de sizlere önemli bilgiler aktarmıştır. Diş sağlığı kişide hem içten bir huzursuzluk hem de kaygı bozukluğuna neden olur. Kişi eğer diş eti ile alakalı sorunu olduğunu düşünüyorsa ve gülüşünde estetik bir bozukluk var ise, ergen yaşlar için sorun teşkil eden ve ilerleyen yaşlarda daha büyük psikolojik sorunlar meydana getiren bir hal ortaya çıkarabilir.

şişli gülüş tasarımı
şişli gülüş tasarımı

Şişli gülüş tasarımı avantajları arasında, kişinin içinde bulunduğu ruh hali açısından oldukça önemli bir avantaj olduğunu ifade edebiliriz. Gülüş tasarımı, kişinin hayatında daha kendine öz güvenli olması noktasında bir çok avantajı taşır. Öz güven ile alakalı yaşanan sorunların yüksek olmasının neticesinde, kişilerde hayattan zevk almama durumları meydana gelebilir.

Gülüş tasarımı sürecinde medikal estetik uygulamalar da önemlidir. Yüz ve dudak bölgelerinde yapılan dolgu çalışmaları sayesinde gülüş daha ön plana çıkarılabilmektedir. Tüm bu süreçler doktor kontrolü altında, diş hekiminize danışılarak yönetilmesi gereken bir kapsamdır. Konu hakkında daha detayı bilgi almak için sitemizi takip edin.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x