Protez Diş

İstanbul Protez diş uygulaması, hastalarımızın herhangi bir sebeple dişlerini kaybetmesi durumunda, kaybedilen dişin yerini doldurmaktadır. Hastalarımızın bir ya da birden fazla dişini kaybetmesi durumunda, gülüş estetiğini korumak ve diş dizilimini düzenli halde tutmak için İstanbul Protez diş tedavisi uygulamaktayız. İstenen özelliklerde hazırlanma imkânı bulunan Protez dişler, kullanılan malzemeye göre gerçek dişlerle bire bir uyumluluk göstermektedir. Işık geçirgenliği bulunan Protez dişler, gerçek dişlere bire bir benzemekte ve hastalarımızın dişlerinin doğal görüntüsünü korumaktadır.  Protez dişler, hastalarımızın çene ve diş boyutlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Protez diş talep eden hastalarımızın istediği özellikte Protez dişleri hazırlayarak, hastalarımızın eksik dişlerinin yerini doldurmaktayız. Protez diş uygulamalarımız hakkında merak ettikleriniz, sizler için başlıklar halinde ele alıyoruz.

Sabit protez diş
Sabit protez diş

Protez Diş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Protez diş tedavisi, bir ya da birden fazla dişin kaybedilmesi durumunda, hastalarımızın eksik dişlerini tamamlayan uygulamadır. Ağız içi bakımı eksiksiz şekilde yapılsa da beklenmedik sorunlarla karşılaşılarak, diş kaybı meydana gelebilir. Diş kaybı yaşadığınızda, eksik dişiniz kendini belli eder ve ağız estetiğinin bozulmasına yol açar. Dişlerin kırılması, çürümesi ya da kemiklerin erimesi gibi etmenler, diş kayıplarına yol açmaktadır. Diş çekimi ya da farklı bir operasyonun ardından boşta kalan bölge, Protez dişlerle doldurulmakta ve eksik dişin fark edilmesi engellenmektedir. Çene kemiğinde problem bulunan hastalarımız, Protez diş için implant tedavisine alınmakta ve Protez dişin gerçek diş kadar dayanıklı olması sağlanır. Dişlerin kurtarılması için uygulanan tedavilerin etkisiz kalması durumunda, gerçek dişlerle bire bir uyumluluk gösteren Protez dişler hazırlamakta ve eksik dişin yerine sabitlemekteyiz. Yapıştırma ve implant vidasıyla sabitleme imkânı bulunan Protez dişler, malzemesine göre farklı özellikler göstermektedir.

Protez Diş Türleri Nelerdir?

Protez diş fiyatları ne kadar?

 • Sabit Protez dişler, hastaların takıp çıkarmasına uygun değildir. Protez dişler çeneye sabitlendiğinden, gerçek dişler kadar sağlam ve uzun ömürlüdür.
 • Hareketli Protez dişler, yapışkan maddelerle damaklara sabitlenmekte ve istendiğinde çıkarılmaktadır. Hastalarımızın istediğinde takıp çıkarabildiği hareketli Protez dişler, damak ya da tekli şekilde hazırlanmaktadır.

Protez dişlerin çeşitleri, aşağıda kategorize edilmiştir:

 • Hassas bağlantılı Protez dişler
 • Güçlendirilmiş seramik tam Protezler
 • Zikronyum Protez dişler
 • Metal destekli Protez dişler
 • Metal desteksiz IPS köprü Protez dişler

Sabit Protez Diş Protez Diş Nasıl Yapılır?

Protez dişlerin ömrü ne kadardır?
Protez dişlerin ömrü ne kadardır?

Sabit diş Protezinin yapımı için izlediğimiz aşamalar ve uygulama detayları, aşağıda listelenmiştir:

 • Sabit Protez dişler, hastaların kendi dişinden elde edilmektedir.
 • Uygulamanın ilk adımı, sabit Protez uygulanacak dişin yerinden çıkarılması ve diş kök yerinin temizlenmesidir.
 • Yerinden çıkarılan diş temizlendikten sonra, kaplama ile normal boyutuna getirilir.
 • Kaplanan gerçek diş, hastamızın ağzına yerleştirilmektedir.
 • Sabit Protez dişlerin hazırlık aşaması, toplamda 10 gün sürmektedir.
 • 10 gün süreyle devam eden tedavi, 10 günün sonunda tamamlanmaktadır.

Sabit Protez dişler, temiz bakılması durumunda 6 ila 8 gün aralığında kullanılmaktadır. Hastalarımızın ağız ve diş bakımına dikkat etme oranına göre, Protez dişlerin ömrü uzamakta ya da kısalmaktadır. Eski dişin yerine yerleştirdiğimiz sabit Protez dişler, hastalarımızın kendi dişleriyle bire bir aynı fonksiyonlara sahip olmaktadır. Gerçek dişten elde edilen sabit Protez dişler, zaman içinde sinir dokularını oluşturmakta ve gerçek diş gibi tat almaktadır. Estetik açıdan da etkili olan sabit Protez dişler, gerçek diş görünümünü korumaktadır.

Hareketli Diş Protezi Nasıl Uygulanır, Detayları Nelerdir?

Hareketli diş  Protezinin uygulaması için izlediğimiz adımlar, aşağıda belirtilmiştir:

 • Hareketli Protez dişler, porselen ya da farklı malzemelerden elde edilen, yapay ürünlerdir.
 • Hastalarımızın kolaylıkla takıp çıkarabildiği Protez dişler, kullanım kolaylığı sunmaktadır.
 • Birden fazla diş kaybı yaşayan hastalarımız, hareketli Protez diş uygulamasıyla eksik dişlerinin alternatifini elde edecektir.
 • Hastalarımızın kaybettiği dişler muayene edildikten sonra, hareketli Protezin kısmi ya da tam şekilde hazırlanacağına karar veren hekimlerimiz, hastalarımızın diş ölçüsünü almaktadır.
 • Diş ve çene ölçüsü alan uzmanlarımız, hastalarımız için bire bir uyumlu Protez dişler hazırlamaktadır.
 • Protez dişler tamamlandıktan sonra, hastalarımızın damağına yapıştırılır ve normal şekilde kullanılmaya başlanır.
Protez diş
Protez diş

Zikronyum Protez Diş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Zikronyum Protez diş, porselen dişlere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Hastalarımızın gerçek dişlerinden ayırt edilmemesi için ışık geçirgenliği özelliğiyle tasarlanmaktadır. Işığı gerçek diş gibi geçiren zikronyum dişler, doğal görünümü korumaktadır. Zikronyum alt yapısıyla hazırladığımız diş Protezi, hastalarımızın dişeti ya da damak hastalıklarına yakalanmasını engellemektedir. Porselen diş Protezleri zaman içinde damak ve dişeti sorunu oluştururken, herhangi bir alerjen etkisi bulunmayan zikronyum dişler, komplikasyon geliştirmemektedir. Hareketli ve sabit Protez dişler için zikronyum dişleri kullanmakta ve hastalarımızın gülüş estetiğini sağlamaktayız.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nuriye Kaygı
Nuriye Kaygı
1 yıl önce

Protez diş tedavisi sayesinde daha rahat yemek yiyebiliyorum. Profesyonel ve hesaplı bir şekilde ağız ve diş sağlığı alanında hizmet aldığım için oldukça da mutluyum. Kontrolleri aksatmayacağıma emin olabilirsiniz.

Hilal
Hilal
11 ay önce

Daha önce başka bir doktora protez diş yaptırmıştım. Ama hiç memnun kalmadım. Protez dişlerimi yaptırdıktan birkaç ay sonra ağız kokusu başladı. Ve eski doktorum hiçbir çözüm bulamadı belki de yardımcı olmak istemedi. Yani verdiğim para boşa gitmiş oldu. Sonra doktor bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kliniğinize geldim. Protez dişlerim tekrar yapıldı , daha önce yapıldığın da kalitesiz malzeme kullanılmış o yüzden ağız kokum oluşmuş. Kliniğiniz de yaptırdığım dişlerden çok memnunum. Doktor Bey’e ve ekibinize teşekkür ederim.

2
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x