Plastik Periodontal Tedavi

İstanbul Plastik periodontal tedavi uygulaması, diş eti morarması ya da diş etinin normalden daha belirgin durması sebebiyle kullandığımız yöntemlerden bir tanesidir. İstanbul Plastik periodontal tedavi sonrasında, hastalarımızın aşırı belirgin ya da morarmış dişetleri, normal görünüme kavuşacaktır. Plastik periodontal tedavi için alanında uzmanlaşmış Plastik cerrahlarımızdan destek alabilirsiniz. Plastik cerrahlarımız ve diş hekimlerimizin yapacağı incelemenin ardından, hastalarımız için uygun olan tedavi metodunu oluşturmaktayız. Diş etinizdeki tüm şikayetleriniz için Plastik periodontal tedavilerimize başvurabilir ve uzmanlarımızdan tedavi için bilgi alabilirsiniz. Plastik periodontal tedavi hakkında merak edilenler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Periodontal plastik cerrahi
Periodontal plastik cerrahi

Plastik Periodontal Tedavinin Önemi ve Özellikleri Nelerdir?

Plastik peridontal uygulama, aşırı görünen diş etlerinin normal hale gelmesi ve diş etlerindeki renk değişiklikleri ya da diş etinin geri çekilmesi gibi etkenlerde kullandığımız yöntemlerden bir tanesidir. Plastik periodontal tedavi sürecinin ardından, diş eti hastalıkları giderilir ve hastalarımızın ağız sağlığı maksimum seviyeye çıkarılır. Gülüş tasarımı ve diş estetiği kapsamında sıklıkla tercih ettiğimiz uygulamalardan bir tanesi olan Plastik periodontal tedavi, diş eti boylarının ayarlanmasına ve görünümünün normale dönmesinde etkin rol oynar. Gülüş estetiği kapsamında, hastalarımızın gülüşünü güzelleştirmek ve dişlerin sağlıklı doğal görünümünü korumak için Plastik periodontal tedavilerden faydalanmaktayız. Erken dönemde teşhis edilen diş eti hastalıkları, hastalarımızın diş kaybı yaşamasını engelleyecek ve ağız sağlığını koruyacaktır.

Periodontal plastik ve Estetik cerrahi
Periodontal plastik ve Estetik cerrahi

Plastik Periodontal Tedavi Nasıl Uygulanır?

Plastik periodontal tedavinin uygulanışı için hastalarımızın yaşadığı periodontal durumu belirlememi ve tedavi sürecini planlamamız gerekir. periodontal hastalıkların birbirinden farklı sebepleri olduğundan, her hastamız için farklı tedavi planlaması yapmaktayız. Plastik periodontal tedavi süresince, uzman diş hekimi ve  Plastik cerrahlarımızın tercih ettiği tedavi yöntemleri şunlardır:

 • Diş taşı temizliği ve diş bakımı
 • Sağlıklı diş köklerinin yüzeye çıkası için kök yüzeyi düzleştirmesi
 • Kalıtsal etkenlere, ilaç kullanımına ya da iltihaba bağlı diş eti büyümesinin engellenmesini sağlayan gingivektomi tedavisi
 • Dişetlerinde cep oluşumuna yol açan diş etinin çıkarılmasında kullanılan flep operasyonları
 • Dişlerin dişetinin üzerinde kalan bölgenin uzunluğunu artırmak için kullanılan kuron boyu uzatma işlemleri
 • Diş ve çene kemiğindeki erimiş bölgeleri desteklemek amacıyla kullanılan doku greft operasyonları
 • Diş eti iltihabı ve diş eti çekilmesine sebep olan problemlerin tedavileri

Periodontal Plastik cerrahisi alanında, hastalarımızın rahatsızlıklarına göre uygulama planı yapmakta ve tedavi sürecini başlatmaktayız. Periodontal tedaviye başlamadan önce, hastalarımızın diş dizilimini düzenlemek ve ağız içi sağlığı kontrol altına almak amacıyla, plak tedavisi ve ortodontal tedaviler başlatılmaktadır. Tedavilerin ardından, uzmanlarımızın belirlediği planlamaya göre, periodontal tedavi sürecini devam ettirmekteyiz.

Plastik Periodontal Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Periodontal plastik cerrahi nedir
Periodontal plastik cerrahi nedir

Periodontal tedavinin getirileri ve hastalarımıza kazandırdığı avantajlar, aşağıda liste halinde ele alınmıştır:

 • Erken dönemde teşhis konması ve tedaviye başlanması durumunda, hastalarımızın diş kaybı yaşamasını engellemektedir.
 • Erken tedavi için kullandığımız uygulamalar sayesinde, hastalarımız kısa sürede sonuç almaktadır.
 • Diş etinde bulunan tüm hastalıkları tedavi ederek, hastalığın tekrarlanmasını engellemektedir.
 • Hastalarımızın doğal dişlerini korumaktadır.
 • Hastalarımızın yitirdiği çiğneme ve ısırma fonksiyonu, Plastik periodontal tedavi sonrası geri kazanılmaktadır.
 • Hastalarımızın diş ve gülüşünün daha estetik olması sağlanır.
 • Hastalarımızın daha güçlü dişlere sahip olmasını sağlamaktadır.
 • Hastalarımızın dişlerinde ve diş eterinde meydana gelecek doku kaybı ya da diş eti rahatsızlıklarının önüne geçmektedir.

Plastik Periodontal Tedavinin Yapım Aşamaları Nelerdir?

Plastik periodontal cerrahinin uygulanışı, hastalarımızın diş eti sorunlarının kaynağına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kronik hastalıklara bağlı olarak gelişen diş eti problemleri, hastalarımızın diş eti tedavisine alınması ve kronik problemin kontrol altında tutulmasıyla etkisini yitirmektedir. Hastalarımızın diş etlerinde aşırı hassasiyet gelişmesi ve diş etinin geri çekilmesiyle birlikte, diş köklerinin meydana çıkması durumunda, diş eti hastalıkları kendini belli etmektedir. Periodontal tedavi süresince, en fazla kullandığımız tekniklerden bir tanesi olan frenoktomi uygulaması, alt ve üst çenedeki bozuk dişlerin tel ile tedavi edilmesinin ardından uygulanacaktır. Diş teli tedavisinin ardından, diş eti iltihapları, diş cebi problemi ve diş eti çekilmesi sorunlarını gideren hekimlerimiz, diş etlerinin normal seyrine gelmesini sağlayacaktır. Diş etlerinin çok önde olması ve normalden daha uzun görünmesi durumunda, lazerle kesim yapılmakta ve diş etleri olması gereken boyuta getirilmektedir. Plastik periodontal tedavi için hastalarımıza lokal anestezi verilmektedir. Lokal anestezi sonrasında, hastalarımız kısa sürede tedavi edilir ve operasyon sonrası sancıların önüne geçilir. Uygulama sonrasında, hastalarımızda ağrı ya kanamalar meydana gelmeyecektir.

Plastik periodontal tedavi
Plastik periodontal tedavi

Plastik Periodontal Tedavi Kaç Seansta Tamamlanır?

Periodontal tedavinin tamamlanma süresi, hastalarımızda gelişen problemin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Hastalarımızın ağız sağlığı ve diş eti problemlerinin yanında, ortodontik problemlere bağlı olarak da periodontal tedavinin süresi etkilenmektedir. Hastalarımızın tedaviye dayanma süresine ve randevulara düzenli olarak gelme sıklığına göre, Plastik periodontal tedavi seansları değişiklik gösterir. Plastik cerrahi süresince, hastalarımızın diş eti hastalıklarının oranı değerlendirilmekte ve hastalık miktarına göre uzun süreli tedavi uygulanmaktadır. Ortalama 3 ila 5 seans sonunda, hastalarımız sağlıklı diş etlerine sahip olabilir ve ağız sağlığına kavuşabilir.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elif Sude Yalçınkaya
Elif Sude Yalçınkaya
3 yıl önce

Diş etlerimde oluşan morarma nedeniyle İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinden randevu aldım. Uzman doktorum neden böyle olduğunu ve nasıl bir yol izleyeceğimizi açıkladığı zamandan itibaren içimi hem korku hem de heyecan sarmıştı. Zaman geçtikçe korkumun yersiz olduğunu anladım. Plastik periodontal tedavisi ile şuan diş sağlığım daha yerinde. Uzman doktoruma ve ekibine teşekkürler.

Zeynep Atkı
Zeynep Atkı
3 yıl önce

Diş etlerimdeki sıkıntının farkındaydım. Fakat hep erteliyordum. Ben erteledikçe rahatsızlığım daha da belirgin olmaya başladı. İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinden vakit geçmeden randevumu aldım. Uzman doktorumun bilgilendirmesi ile plastik periodontal tedavisine başladık. Şuan ağız ve diş sağlığım gayet yerinde. Hepsi de doktorum sayesinde. Buradan kendisine çok teşekkür ederim.

2
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x