Maltepe Zirkonyum Kaplama

maltepe zirkonyum kaplama

Maltepe Zirkonyum kaplama,  diş etlerinde koyu bir renk oluşmasını engelleyen önemli bir kaplama seçeneğidir. Diş kaplamalar genel olarak porselen olarak uygulanmaktadır. Metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere 2 ana başlık altında incelemek mümkündür. Gülüş estetiğine özen gösteren hastalar, bu noktada tedavi yaklaşımları olarak arayı içine girerler.

maltepe zirkonyum kaplama kliniği
maltepe zirkonyum kaplama kliniği

Teknolojik anlamda yaşanan gelişmeler, diş hekimliği uzmanlık alanında da estetik açıdan daha dayanıklı materyallerin ve buna bağlı olarak yeni tedavi yöntemlerinin üremesine neden olmuştur. Zirkonyum, bu materyaller arasında yer almaktadır. Zirkonyum kaplama nedir? Nasıl yapılır ve benzeri sorular her zaman mera edilmektedir.

Günümüzde, yükselen estetik kaygılar ile birlikte, diş hekimlerinde de daha estetik çözüm önerileri ve tedavi yöntemleri beklenmektedir. Beyaz, doğal ve şekil açısından düzgün dişlere olan isteklerinin arttığını ifade edebiliriz. Bu noktada devreye zirkonyum kaplama dişler ve bir takım tedavi yöntemleri girmektedir. Bu yöntem metal seramik ve porselen kaplama tedavisine alternatif niteliği taşıyor.

Maltepe Zirkonyum kaplama ne işe yarar?

Maltepe Zirkonyum kaplama ne işe yarar sorusuna bu yazımızda sizler için yanıt veriyoruz. İnsanların ağızlarında diş eksikliği nedeniyle porselen köprüler son derece yaygındır. Fakat bunlar gri renktedir. Beyaz renkte olan zirkonyum, bir çok kişi tarafından talep edilir. Daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi estetik amaçlar hariç kullanma nedenleri de vardır.

  • Beyazlatma yöntemlerinin işe yaramaması halinde, en üst düz düzey renk değişimlerinin tedavisi
  • Madde kaybı aşırı olması halinde dişlerde restore
  • Arka kısımda yer alan dişler üzerinde kaplama ve köprü yapılması
  • Gülüş estetiği sağlanması
  • Ön tarafta bulunan dişlerde yer alan implant üstü protezlerin kaplanması

Tüm bunların haricinde, çapraşık, ayrık, dönük ve bir takım sorunları olan dişlerde, uzun süre kullanım nedeniyle yapıda bozulmalar meydana gelir. Tüm bunlar için ve ekstra olarak eski dolgularda zirkonyum tercih edilmektedir. Zirkonyum, ışık geçirgenliğine sahip olmasının yanında, dişlerin doğal yapıya uygun görüntü elde etmesine yardımı olur. Sağlıklı dişlerin minesi, ışı geçirgenliği açısından verimlidir.

Maltepe Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

maltepe zirkonyum kaplama fiyatları
maltepe zirkonyum kaplama fiyatları

Maltepe zirkonyum kaplama nasıl yapılır sorusu, aşama aşama yanıtlardan meydana gelen bir cevap barındırmaktadır. İlk aşamada dişlerin küçültülmesi gerekiyor. Diş hekimi tarafından gerçekleştirilen muayenede, dişe ti sağlıklı duruma geldiği zaman özel ölçütler ile bireylerin ağzına uygun kaşıklar sokulur ve bu sayede hassas ölçümler yapılır. Sonrasında da laboratuvar aşamasına geçilir ve burada hasta dişine uygun tonlarda zirkonyum alt yapısı ve üstüne personel üst yapısı işlemesi yapılmaktadır.

İşlemler sonrasında, dişe uyum sağlanarak özel yapıştırıcı yardımı ile, kaplamanın dişe tam olarak oturması sağlanır. Kaplama işlemi sonrasında, bireyler doğal dişlerinden ayırt edilmeyecek bir görünüme ve bunun yanında sağlıklı bir diş yapısına sahip olur.

Zirkonyum kaplama tedavisinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar arasında ilk sırada hastanın acı çekmemesi yer alıyor. Bunun için lokal anestezi yapılmaktadır. Sonrasında da hastanın doğal diş rengine uygun geçici kaplama ile sıcak-soğuk hassasiyeti dengelemesi sağlanır. İşlem ırasında çok hafif bir sızlama meydana gelebilir. Küçük bir ağrı ya da sağlık sorunu olursa işlem sona erer.

maltepe zirkonyum kaplama
maltepe zirkonyum kaplama

Maltepe Zirkonyum Kaplama Bakımı

Maltepe Zirkonyum kaplama bakımı ile normal dişler üzerinde yapılan bakım arasında herhangi bir fark olmadığını ifade edebiliriz. Genel olarak her 6 ayda bir periyodik bakımların hekimler tarafından yapılması gerekiyor. Oluşması muhtemel sorunların tespiti için bu son derece önemlidir. Hastaların tercihi ya da doktorun gerekli görmesi halinde, kaplamalar kesilir ve çıkartılır. Çıkarma sonrasında da herhangi bir sızı ve ağrı oluşmaz. Bunun yanında doku kaybı gibi sorunlar da söz konusu olmaz.

Maltepe zirkonyum kaplama, diş eti hastalığı bulunan kişilere uygulanmayan bir tedavi yöntemidir. Kısacası, uygulamanın yapılması için daha öncesinde diş eti hastalığı var ise buna uygun bir tedavi gerçekleştirilmesi gerekir. Bu yöntem ile hasta uygulama için müsait hale getirilir. Diş etleri sorunsuz olan kişiler için ise bu yöntem ile 1 hafta içinde tedavi sona erer. Tedavi süreci ile alakalı diğer konular ve fiyatlar hakkında bilgi almak adına sitemiz üzerinden bizi takip etmeye devam edin.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x