Maltepe İmplant

maltepe implant

Maltepe implant tedavisi, cerrahi bir tedavidir. Bu anlamda, bir çok hasta için endişe yaratması muhtemeldir. Maltepe implant tedavisi ve uygulama hakkında süreçler için yazımızda gerekli olan açıklamaları yapacağız. İlk olarak, bu tedavi yönteminin milattan önceki süreçlerde bile yapıldığını söylememiz gerekiyor. Eksik dişler yerine konan tel, taş ve benzeri malzemeler tedavi süreçlerinde, eski zamanlarda kullanılırdı. Modern açıdan implant tedavisinin ise tarihsel takvimde yıl olarak 1960’lara dayandığı biliniyor. Türkiye’de ise bu yöntem 2000’li senelerde yaygın olarak tercih edilmeye başlandı.

maltepe implant tedavisi
maltepe implant tedavisi

İmplant tedavisi, tek ya da birden çok diş eksikliği durumlarında, klasik köprü tedavilerinin yerini almış durumdadır. Köprü tedavisine baktığımız zaman, diş eksikliği olan bölgelerde, arka ve ön dişlerin kesildiğini biliyoruz. İmplant tedavisi bundan farklı olarak, dişin olduğu bölgeye direkt olarak tedavi yapar. Bu anlamda komşu dişler zarar görmez.

Yaşlı hastalar için de, diş eksikliği çok fazla olması halinde takılıp çıkarılabilen protez haricinde, implant tedavi yöntemleri de tercih edilebilir. Alt ve üst çenede dişsizlik var ise, 6-8 adet implant yerleştirilmesi sayesinde, sabit köprü protezlerine benzer protezlerin yapılması mümkün olur. Bu da hareketli protezlerin yerinden oynaması ve yumuşak doku varması gibi şeylerin önüne geçer.

Maltepe İmplant Nasıl yapılır?

Maltepe İmplant tedavisinin tam anlamı ile yapılması için ilk aşamada hastanın kriterler için uygun olması şartı aranmaktadır. Diş hekimi, uygulama yapılacak olan kişi hakkında detaylı bir değerlendirme yapmalıdır. Genel vücut sağlığının cerrahi müdahale anlamında uygunluğu haricinde klinik açıdan da gerekli olan değerlendirmelerin yapılması şarttır. Hangi tarz protez yapılacağı, hangi bölgeleri ve kaç adet implant kullanılacağı tespiti yapılması şartı vardır.

Analiz işlemleri sonrasında lokal anestezi altında, kanal tedavisi ve diş çekimi gibi uygulanan işlem gerçekleştirilir. Bazı hallerde ise genel anestezi ve sedasyon da tercih edilir.

maltepe implant fiyatları
maltepe implant fiyatları

İmplant işleminin 4 farklı yöntem ile gerçekleştiğini ifade etmek mümkündür. bunlar; dikişli, dikişsiz, tek aşamalı ve iki aşamalı olarak ifade edilir. Kemik kalınlığının uygun olması halinde, lokal anestezi sonrasında sadece implant yapılacak alan kadar dişeti kaldırma işlemi yapılır. İmplan için frez denilen aletler ile yuva açılır ve sonrasında implant yerleştirilir.

Maltepe İmplant  tedavisi ağrı yapar mı?

Maltepe İmplant tedavisi ağrı yapar mı sorusu da merak edilen konu başlıklarından birini meydana getiriyor. İmplant tedavisi daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi cerrahi bir uygulamadır ve bu nedenle hastalar arasında endişelere neden olabilir. İşlem öncesinde anestezi işlemi, işlem sonrasında yapılan uygulamalar hakkında çok fazla sorunun akıllara geldiğini ifade etmek gerekiyor.

Tüm bu süreçler, beraberinde getirdiği soru işaretleri ile birlikte, zorlu bir işlem olduğu kanaatine varmaya neden olabilir. Fakat gerçekte durum bu şekilde değildir. Hastalar, diş hekimleri tarafından değerlendirme işlemi sonrasında, planlama da yapılara implant tedavisinde başlanır. Bu uygulama, lokal anestezi adı altında iğne ile uyuşturma sonrasında yapılmaktadır.

Maltepe implant tedavisi sonrasında, hastalarda enfeksiyon sorunları meydana gelmemesi adına ağız gargarası ve antibiyotik gibi çözümler üretilmektedir. Gömülmüş bir diş çekiminde dahi, çene kemiğinde enfeksiyon olmaması için benzer yöntemler tercih edilmektedir. Aynı zamanda ödem sorunu meydana gelmemesi adına, buz uygulaması ve kas içine uygulanan ilaçlar tercih edilmelidir.

Genel olarak baktığımız zaman, İmplant tedavisi gören hasta, yukarıda ,ifade ettiğimiz noktalara dikkat ederse ağrı oluşma ihtimali son derece az olur. Bu ilaçlar kullanılmaz ise ağrı oluşma riski olduğunu ifade edebiliriz.

maltepe implant
maltepe implant

Maltepe İmplant Fiyatları

Maltepe implant fiyatları, belli kıstaslar dahilinde değişimler gösterebiliyor.  Ama ana neden olarak kura bağlı olarak değişim gösterdiğini net bir şekilde söylemek mümkündür. Aynı zamanda seçilen implant markası ile de belirlendiğini söylemek gerekiyor. Diş hekimi muayene işlemi sonrasında fiyatlarda bir netleşme meydana gelir. Hekimin tecrübesi, diş sayısı ve implantın hangi bölgede olduğu fiyat belirleme konusunda önemlidir.

İmplant fiyatları ne kadar? İmplant fiyatları nasıl belirlenir gibi sorular, her zaman merak edilen ve internette en çok araştırılan konuların başına geliyor. Bu aşamaları tümü ile değerlendirmek ve buna uygun olarak işlemler yapmak şarttır. Fiyat konusunda tam anlamın ile bilgi almak için uzman hekimler ile iletişime geçin.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x