Laminate Veneer

Porselen lamina uygulaması olarak da bilinen İstanbul Laminate veneer işlemleri, hastalarımızın dişlerinin güzelleşmesini ve dişlerdeki görüntü bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır. İstanbul Laminate veneer uygulamalarımızın ardından, hastalarımız gülüş estetiğini elde eder ve diş dizilimindeki tüm kusurlardan kurtulur. Yaprak porselenlerden elde edilen lamina dişler, tırnak diş olarak da adlandırılmaktadır. Lamina porselen kaplamalar, gülüş tasarımı talep eden tüm hastalarımız tarafından kullanılabilir. Ortalama 0,3 mm ila 0,7 mm aralığında kalınlığa sahip olan Laminate veneer kaplama dişler, belirlenen diş yüzeyine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Laminate veneer diş uygulamalarımız ve porselen dişler hakkında merak ettikleriniz, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Porselen laminate veneer
Porselen laminate veneer

Laminate Veneer Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Kesimsiz laminate veneer
Kesimsiz laminate veneer

Porselen lamina işlemi, gülüş estetiği talep eden hastalarımızın tamamı için idealdir. Gülüş estetiği talep eden hastalarımız, diş yüzeyindeki pürüzler, kırıklar, çatlaklar ya da renk değişimlerini kapatmak porselen lamina tedavisi talep etmektedir. Porselen limana yapraklar, hastalarımızın dişlerindeki görünümü güzelleştirmekte ve doğal görünüm oluşturmaktadır. Ek bir diş için kullanılabilen örselen lamina yapraklar, hastalarımızın isteğine göre birden fazla diş ya da tüm dişler için uygulanabilir. Özellikle ön dişlerdeki görselliği korumak ve estetik görünüm oluşturmak amacıyla, Laminate veneer uygulamasından faydalanmaktayız.

Hangi Durumlarda Laminate Veneer Uygulaması Yapılır?

Laminate veneer uygulanan durumlar ve hastalarımızın taleplerine göre dikkate aldığımız durumlar, aşağıda listelenmiştir:

 • Diş beyazlatma tedavilerinde sonuç alamayan ve dişlerindeki kirli görünüm devam eden hastalar,
 • Ortodontik tedavi yerine, alternatif bir seçenek talep eden hastalar,
 • Diastema olarak nitelendirdiğimiz, ön diş ayrılığı sorunu bulunan hastalar,
 • Aşınma ya genetik sebeplerle kısa kalmış dişlere sahip olan hastalar,
 • Erozyon sebebiyle aşınan dişlere sahip olan hastalar,
 • Çay, kahve ya da sigara sebebiyle dişlerinin gerçek rengini kaybeden hastalar,
 • Travma ve darbelere bağlı olarak, diş yapısında bozulmalar oluşan hastalar,
 • Ön dişlerinde hoş olmayan leke ya da kalıntılar bulunan hastalar,
 • Travma sonrası dişlerinin bir bölümünü kaybeden hastalar, porselen lanimate veneer operasyonlarından faydalanabilirler.

Laminate Veneer Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Laminate veneer yaptıranlar
Laminate veneer yaptıranlar

Porselen Laminate uygulanmayan durumlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Geceleri diş gıcırdatma ya da diş sıkma alışkanlığı bulunan hastalarımıza, ince yapıdaki porselen yaprakları uygulamamaktayız.
 • Bruksizm sendromu bulunan hastalarımız, porselen lamine yaprakların zarar görmesine ve kaplamaların kırılmasına yol açacaktır. Bruksizm hastaları, Laminate veneer uygulamasına dahil edilmemektedir.
 • Ağzında çürüme ya iltihabi hastalıklar bulunan hastalarımıza, porselen lamine uygulaması yapmamaktayız.
 • Çok fazla çapraşık ve üst üste binmiş dişlere sahip olan hastalarımız, Laminate veneer uygulamasına uygun değildir.
 • Diş çürümesi ya da travma sebebiyle dişlerini kaybeden hastalarımıza, porselen lamina uygulaması yapmamaktayız.
 • Ağız bakımına dikkat etmeyen ve dişlerini temizleme alışkanlığı bulunmayan hastalarımız, porselen Laminate uygulamasından fayda görmeyecektir.
 • Çok fazla luorozis bulunan dişlerde ve süt dişlerinde, porselen lamina yapışkanları tutunamayacaktır. Bu dişlere sahip olan hastalarımıza, porselen Laminate veneer uygulaması yapmamaktayız.

Laminate Veneer Uygulamasının Yapım Aşamaları Nelerdir?

Porselen lamina uygulaması için hastalarımız belli başlı süreçlerden geçmektedir. Tedaviye başlamadan önce, hastalarımız diş hekimlerimiz tarafından hazırlanan aşamalardan geçmelidir. Hastalarımızın diş ve ağız yapısına uygun olan stili belirlemek için gülüş tasarımı yapılmaktadır. Hastalarımızın diş ve dişeti sağlığı kontrol edilerek, ağızdaki tüm hastalıklar teşhis edilmektedir. Teşhis edilen diş ve dişeti sorunları tedavi edilmeden, Laminate veneer tedavisine başlanmayacaktır. Küretaj, dolgu ve diş temizliği gibi işlemler tamamlandıktan sonra, hastalarımızın diş ölçüleri alınmaktadır. Porselen lamina uygulanacak dişler belirlenerek, diş yüzeyinin eşitlenmesi için minik çaplı aşındırma gerçekleştirilir. Aşındırma sonrasında, dişlerin kalıbı alınır ve laboratuvar ortamında, uzmanlarımız tarafından porselen lamina yaprakları hazırlanır. Yapraklar hazırlandıktan sonra, hastalarımızın dişlerine yapıştırıcı sürülür ve lamina yapraklar yapıştırılır.

Laminate veneer
Laminate veneer

Laminate Veneer Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Porselen lamina uygulamasının getirileri, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • Porselen lamina uygulaması, kreatif ve kısa sürede tamamlanan tedavilerden bir tanesidir. Ortalama 5 gün içerisinde, hastalarımız yeni dişlerine kavuşur ve sosyal hayatına geri döner.
 • Dişlerin doğal görünümünü koruyan porselen lamina, ortalama 0,3 mm ila 0,7 mm kalınlığa sahiptir.
 • Uygulama esnasında, gerçek dişlerin aşınmasına izin verilmemekte ve diş minesinin çok az bölümü kaldırılmaktadır.
 • Az miktarda diş minesinin kaldırılması, hastalarımızda minimum seviyede diş hassasiyeti oluşmasını sağlamaktadır.
 • Porselen laminalar, renk değişimine karşı dirençli ve sağlam malzemelerden elde edilmektedir. Bu sebeple uzun yıllar kullanılmakta ve görüntüsünü yitirmemektedir.
 • Doğal dişlerin his alma özelliği yitirilmemekte ve dişlerin çiğneme yapılan bölgesine dokunulmamaktadır. Bu sebeple, dişlerle tat alma ve hissetme duyuları devam edecektir.
 • Porselen laminalar, gerilme ve çekmelere karşı oldukça dayanıklı malzemelerdir. Diş yüzeyine yapıştıktan sonra, kolay kolay düşmez ve yapışkanlığını yitirmez.
 • Diş ve ağza herhangi bir işlem uygulamadan, hastalarımızın nasıl bir dişe sahip olacağını göstermek için porselen  Laminate modelleri hazırlanmaktadır.
 • Porselen Laminate yapraklar, ışığı geçirme özeliğine sahip olduğundan, doğal dişlerden ayırt edilmez ve gerçekçi görünüm oluşturur.

Poselen Laminate veneer uygulamasının ardından, hastalarımız uzun yıllar boyunca lamina yaprakları kullanmaya devam edebilirler.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tuğçe Biricik
Tuğçe Biricik
1 yıl önce

Diş dizilimimdeki kusurları gidermek amacıyla Lamine Veneer tedavisi oldum. Dişlerim şuan tam istediğim gibi ve beyazlıkta. Fotoğraf çekilirken artık dişlerimi kapatma gereksinimi duymuyorum. Hepsi doktorum sayesinde oldu! Kendisine tekrar tekrar teşekkürler

Sude Özçay
Sude Özçay
1 yıl önce

Renk değişiminin olmadığı tedavilerden biri olduğu için Lamine Veneer tedavisi olmak istedim. Bu tedaviden önce dişlerimle alakalı derin bir geçmişim var. Ağrılar ve acılar içerisinde birçok yıl geçirdim. Ama şuan her şeye değer olduğunu anladım. Dişlerim şuan daha sağlıklı ve beyaz. Şuan inanılmaz derecede mutluyum. Uzman doktoruma sonsuz teşekkürler

2
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x