Kadıköy Zirkonyum Kaplama

kadıköy zirkonyum kaplama

Diş bozukluğu olan ve daha düzenli dişlere sahip olmak isteyen kişiler için Kadıköy Zirkonyum Kaplama, en etkili tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Estetik diş tedavisi sürecinde, en çok tercih edilen uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Gülüş estetiği arzu eden hastalar için son derece önemlidir. Kişi, bu tedavi sürecinde, tamamen doğal görünümlü düşlere sahip olabilir.

kadıköy zirkonyum diş kaplama
kadıköy zirkonyum diş kaplama

Kadıköy zirkonyum diş kaplama tedavisi, diş aralıkları, şekil bozuklukları, çapraşıklıkları, çatlakları, kırıkları ve lekeleri kapatma anlamında en çok tercih edilen yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Zirkonyum, önemli bir alaşımdır ve sorunların giderilmesi için tercih edilen gri metaller yerine tercih edilir. Dişlerde tercih edilen kaplamalarda, saf mineraller yerine, özel olarak üretilen zirkonyum seramiğinin dönüştürülmüş hali tercih edilir. Beyaz metal yapısı olan bu alaşım aynı zamanda doğada bulunmaktadır.

Günümüzde, diş estetiği için çok sayıda kullanılan farklı malzemeler vardır. Zirkonyum en kaliteli malzeme olmasının yanında estetik açıdan güzel görünmesi açısından da önemli bir kullanım alanına sahiptir. Sağlam bir doku ve doğal görünüme sahip olan bir alaşımdır ve bu nedenle hekimler tarafından çok önerilir.

Kadıköy Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Kadıköy zirkonyum kaplama nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt vereceğiz. Dişler için yapılan tüm kaplama işlemleri, ilk olarak küçültme yapılarak başlanmaktadır. Dişler ilk adımda iyileştirilir ve daha sağlıklı bir hale gelmesi için bir süre gerekir. Sonrasında da hassas bir şekilde ölçü alma işlemi yapılır. Zirkonyum kaplama, klinik ortamlarda yapılan çalışmalar ile alt tabakayı oluşturan zirkonyum ve üst yapısını meydana getiren porselen kaplamalar hazırlanır. Tüm işlemler sonrasında özel bir yapıştırıcı terci edilir ve dişe uyum bu sayede olur.

kadıköy zirkonyum kaplama fiyatları
kadıköy zirkonyum kaplama fiyatları

Zirkonyum kaplamaların en ana özelliği, doğal bir görüntü elde edilmesidir. Bunun yanında çok sağlam bir yapısı vardır. Alt tabakası zirkonyumdan meydana gelir. Lokal anestezinin yeterli olduğu bu uygulama sonrasında sızlama dışında bir yan etki görünme. 18-20 yaş aralığındaki bireyler için, gelişim açısından devamlılık vardır. Bu nedenle uygulama doğru görülmez. Bunun yanında arka dişlerde de boşluk olmadığından kırılma yapma imkanına karşın önerilmeyen bir yöntemdir.

Kadıköy Zirkonyum Kaplama Nedir?

Daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi, Zirkonyum doğada yer alan beyaz bir alaşımdır. Diş tedavileri için çok yaygın bir şekilde tercih edildiği bilinmektedir. Son derece doğal ve sağlam bir görüntüsü vardır. Beyazlatma , dolgu ve bir çok tedavi ile sonuç alamadığınız diş sorunları ile alakalı olarak kaplama kullanımı son derece mantıklı olacaktır.

Zirkonyum, diş dokusuna uygun bir malzemedir ve bu anlamda dışardan baktığınız zaman ayırt etmeniz mümkün olmaz. İçinde metal bir malzeme yoktur. İnsanlar alerji gibi reaksiyon oluşumu bu nedenle söz konusu olmaz. Kalitesiz kaplama türlerinde olduğu koku ve tat değişimi yoktur.

Bozulmuş dişler, renk değişimler ve çapraşık diş görüntüsü düzeltme işlemlerinde tercih edilen zirkonyum, ayı zamanda avantajları olduğu gibi zararları olup olmadığı da merak edilmektedir. Eğer, gerekli olan şartlar yerine getirilirse bu tedavi yönteminin herhangi bir zararı yoktur. Diş hekimleri tarafından uygun görülen kişiler, düzenli ve güvenli bir şekilde yaptırabilir. Sağlıklı ağız yapısı ve iş etlerine kavuşmak için kaplama tedavisinde ağrı ve benzeri komplikasyonlar meydana gelmeden 1 hafta süre içinde tedavi sonlanır.

kadıköy zirkonyum kaplama
kadıköy zirkonyum kaplama

Sonrasında, normal diş bakımınıza devam etmeniz ve 6 aylık süreçlerde periyodik olarak diş bakımı için hekiminizi ziyaret etmeniz gerekiyor. Kullanım süresi olarak, dişlerde aşınmalar ve zararlardan etkilenme olmaz. Metal bir ürün olmaması nedeni ile, sağlık açısından sorun olmadan uzun zaman kullanabilirsiniz.

Kadıköy Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Günümüzün geldiği ekonomik şartlarda, sağlık ile alakalı uygulamaların bile fiyatları bizim için son derece önemli bir hale geldi. Kadıköy zirkonyum kaplama fiyatları için ilk olarak güvenilir bir hekime başvuru yapmalı ve gerekli olan  tedavi süreci için ön bakım yaptırmalısınız. Fiyatların değişken olduğunu ifade edebiliriz. Devlet ve özel polikliniklerde değişimlerin yanında, kullanılan malzeme ve tedavi edilecek diş sayısı gibi kıstaslar da ücretin değişiminde etkilidir. İlk aşamada hekimin süreç hakkında hastasına gerekli olan bilgileri en doğru şekilde aktarması gerekiyor.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x