Kadıköy İmplant

kadıköy implant

Kadıköy implant, eksik dişler yerine çene kemiği içine yerleştirilmek  sureti ile diş kökünü taklit eden titanyum vidalara verilen isim olarak özetlenebilir. Vidalar üzerine kron ve köprü gibi hastaya uygun eksik dişlerin ve yerleri doldurulur. İlk aşamada, uygulama yapılacak olan hastanın genel sağlık durumu belirlenmesi zorunluluğu vardır. Ağız içi muayene süresinde bu işlem yapılır. 3 boyutlu görüntüler ile mevcut kemiğin implanta uygun olup olmadığının değerlendirmesi yapılır.

kadıköy implant tedavisi
kadıköy implant tedavisi

Eksik dişler yerine yapılan implant tedavisinde, yaşam boyu kullanabileceğiniz uzun ömürlü dişlere sahip olursunuz. Aynı zamanda yapay kökler üzerine yapılan haraketli ve sabit protezler ile, estetik açıdan sorunsuz ve çiğneme fonksiyonu da üs düzeyde olmaktadır.

Kadıköy İmplant ne zaman uygulanır?

Kadıköy implant ne zaman uygulanır sorusu da merak edilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. Eğer alt ve üst çenelerde diş yoksa, aşırı kemik erimesi hastanın protez kullanmasına engel oluyorsa, protez yerleştirilen implant üzerine oturtulur ve tutuculuk bu sayede artar.

Dişler, sindirim sisteminin başlangıcıdır. Çiğneme fonksiyonu ile sindirim sağlayan dişlerimiz, aynı zamanda yüz ifademizi de tanımlar. Bu nedenle eksik olmasının büyük sıkıntılar verdiğini ifade etmek gerekiyor. Sıkıntıdan kurtulmak adına yapay diş kullanılması son derece etkili bir yöntemdir.

Diş protezleri, ağız içinde etten, komşu dişlerden veya çene kemiğinden destek almaktadır.  Kombine protezler de bu anlamda yapılmaktadır. Amaç, genel olarak kişiye çiğneme rahatlaması ve vermesi estetik açıdan doğal dişlere en yakın olanı elde etmektir.

kadıköy implant fiyatları
kadıköy implant fiyatları

Günümüz teknolojisi, kişinin doğala en yakın olan dişleri hayal etmesinin önüne geçerek, bunları hayal etmek yerine gerçekleştirmek adına mümkün kılmaktadır. İmplant üzerine yapılan protezler sayesinde kemikten destek alındığı için diğer hareketli protezlere oranla çiğneme çok daha kolay olmaktadır. Sağlıklı diğer dişleri de tıraşlamak gerekmez. Aynı zamanda implant, hangi bölgeye yerleştirilse orayı korur. En çok tercih edilen protez aracı olarak ilk sırada yer aldığını ifade edebiliriz.

Yapılan çalışmalar, implant ile yapılan protezlerde başarının %99 oranında olduğunu gösteriyor. Buna erişmek için bazı kurallara uygun hareket etmek ise zorunluluktur.

İlk olarak uygulama öncesinde mevcut durumun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Eğer işlem çekilecek olan diş bölgesine yapılacak ise, bölgede enfeksiyon olmadığı dikkatli  bir şekilde incelenmelidir. Uygulama sürecinde yaygın bir enfeksiyon yoksa, diş çekimi sonrasında uygulama hemen başlayabilir. Aksi durumda, diş çekimi sonrasında enfeksiyon kontrolü açısından 2 ay beklemek gerekiyor.

Kadıköy İmplant Kimlere yapılabilir?

Kadıköy implant uygulaması için bazı şartlar vardır. İlk olarak kişinin 18 yaşından büyük olması, yüz ve çene gelişimi açısından tamamlanmış olması gerekiyor. Aynı zamanda tedavi öncesinde, çene yapısı implanta uygun olmak zorundadır. Bu röntgenler üzerinden tespit edilir. Şeker hastalarının tedavi öncesinde düzene girmesi gerekiyor. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler ise, tedavi öncesinde ilaçlarını kesmelidir. Uzman bir diş hekimi ile görüşmeniz halinde, süreçler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

kadıköy implant
kadıköy implant

Kadıköy implant işlemi, Uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Tedavi sürecinde bazı değişkenler olabilir. Bu süre; alt ve üst çeneye göre değişim gösterebilir. Alt çene için uygulanan tedavinin 6 ay sonunda iyileştiğini söylemek gerekiyor. İmplant üzerine asıl implant protezi bu süreç sonunda yerleştirilir.

Kadıköy İmplant Tedavisi

Kadıköy implant tedavisi belli süreçlerden meydana geliyor. İlk etapta bunun belli cerrahi işlemler barındırdığının farkında olmak gerekiyor. Uzman bir diş hekimi tarafından yapılması halinde tam anlamın ile verim elde etmek mümkün hale geliyor. Ortamın temiz olması, doğru malzeme kullanılması ve özellikle pandemi sürecinde hijyen şartlarına uygun olması kriteler arasında ilk sırada yer almaktadır.

İmplant tedavisi, gülüş estetiği açısından son derece önemli bir detaydır. Eğer diş eksikliği varsa, bu görüntü açısından kişinin kaygı duyması gereken sonuçlar ortaya çıkartabilir. Fakat süreç ve tedavi işlemi sonrasında kişi gülüş estetiği açısından önemli yok kat eder.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x