Ümraniye implant

Hollywood Smile (Hollywood Gülüşü)

Gülümsemek, sosyal ilişkileri önemli ölçüde etkileyen bir mimiktir. Sosyal hayatta insanlar ile iletişim kurarken gülümsediğimiz zaman muhatabımıza olumlu ve ılımlı mesajlar vermiş oluruz. Bu durum ilişkilerimizi daha samimi ve içten bir zemine oturtmamıza olanak tanır. Gülümsemek her ne kadar içtenlikle güzellik kazansa da insanlarda estetik yargılar bulunmaktadır. Bazı insanlar estetik kaygılar nedeniyle gülüşlerini gizlerler. Bunun en önemli nedeni ağız ve diş yapısındaki istenmeyen görüntülerdir. İstenmeyen görüntüler kavramını biraz açalım: İnsanlar eğri, çürük, eksik veya sararmış, lekeli dişlere sahip oldukları zaman gülümsemekten çekinirler. Zira herkes gülümsediğinde bembeyaz ve düzgün dişler ile beğenilmek ister.

Herkes estetik ve güzel bir dış görünüşe sahip olmak ve dış görünüşü ile insanlar tarafından beğenilmek, insanları etkilemek ve hatta iltifat almak ister. İyi ve güzel bir dış görünüş çoğu zaman ilk izlenimi olumlu yönde etkilediği ve kişilere kendilerini daha fazla özgüvenli hissettirdiği için önemli kabul edilmektedir. Dış görünüşün en önemli parçasını dişlerimizin oluşturduğu ise inkar edilemez bir gerçek… Estetik ve temiz bir görünüme sahip olan dişler kişinin kendisini daha fazla özgüvenli hissetmesine olanak tanır. Bu özgüven kişisel ve sosyal hayatı büyük ölçüde olumlu etkiler. Sonuç olarak dış görünüş her şey olmasa da hayatımızda önemi bir yere sahiptir.

Bazı durumlarda insanların çeşitli nedenlerle diş sağlığı bozulmakta, bozulan diş sağlığı dişlerin estetik görünüşünü de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum sadece fiziksel değil, ruhsal olarak da insanların kendilerini kötü hissetmesine neden olabilir. Bununla beraber diş sağlığı bozuk olmasa bile mevcut ağız ve diş yapısından memnun olmayan kimseler de olabilir. Bu nedenle diş hekimliği alanında diş estetiği uygulamaları oldukça ilgi gören ve merak edilen bir alan olmuştur.

Dişlerimizin düzgün ve temiz olması, ayrıca bembeyaz bir görünüme sahip olması hem diş sağlığı ve psikolojik sağlığı etkilemesi; hem de sosyal hayatımızda daha özgüvenli olmamızı sağlaması açısından büyük bir öneme sahiptir Dişler gülüş estetiğinin önemli bir parçasıdır. Düzgün dişlere sahip olmayan kişiler gülümserken ağızlarını gizlemek zorunda kalabilirler.

Gönlünce gülümseyemeyen kimseler çoğunlukla diş ve gülüş estetiklerine yönelirler. İnsanların sıklıkla tercih ettiği pek çok diş ve gülüş estetiği uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar uzman bir diş hekimi tarafından, diş kliniğinde profesyonel şekilde uygulanmakta ve hastaya istediği görünüm kazandırılmaktadır.

Son yıllarda insanların sıklıkla tercih ettikleri gülüş estetiği uygulamalarından biri de Hollywood gülüşü olarak adlandırılmaktadır. Peki özellikle ünlülerin tercih ettiği Hollywood Gülüşü nedir, nasıl uygulanır? Herkes Hollywood gülüşü yaptırabilir mi? Hollywood gülüşünün özelliği nedir?

Hollywood gülüşü, gülüşünü güzelleştirmek, dış görünüşünü iyileştirmek ve dişlerindeki kusurları veya kusur olarak kabul ettiği bazı durumları ortadan kaldırmak ve değiştirmek isteyen pek çok kişinin merak edip araştırdığı ve tercih ettiği diş estetiği uygulamalarından biridir. Yapılan araştırmalar son yıllarda en fazla araştırılan diş estetiği uygulamasının Hollywood gülüşü olduğunu göstermektedir.

Ümraniye diş kaplama

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood gülüşü, son yıllarda başta ünlü isimler olmak üzere pek çok insanın tercih ettiği bir diş ve gülüş estetiği uygulamasıdır. Hollywood gülüşü uygulamalarında öncelikli amaç hastanın yüzünün tamamı, ağız, burun, diş ve diş eti yapısına göre; ayrıca şikayetleri de dikkate alınarak hasta için en uygun estetik gülüşün tasarlanmasını sağlamaktır. Hollywood gülüşü ile beyaz dişler ve sağlıklı diş etlerinin gülüş esnasında cesur bir şekilde gösterilebilmesi amaçlanmaktadır.

Hollywood gülüşü, yarım ay şeklinde, dişlerin tamamını çekinmeden göstererek gülümsemeyi sağlayan uygulamadır. Bu uygulamada hastanın ihtiyaç duyduğu çeşitli diş beyazlatma, diş kaplama veya implant uygulamaları yapılabilmektedir. İhtiyaç halinde diş etlerine de tedavi uygulanmaktadır.

Sağlıklı bir gülüş gülümseme sırasında diş etlerinin de sağlıklı bir şekilde görünebilmesi ile mümkündür. Hollywood gülüşü ile hastanın diş ve diş etlerinin gülüşe dahil edilmesini sağlayacak pek çok işlem yapılmaktadır. Hollywood gülüşü uygulaması ile tıpkı Hollywood yıldızları gibi cesur ve gerçek bir gülüş kazandırılır.

Hollywood gülüşü güldüğünüz zaman üst azı dişleriniz de dahil olmak üzere bütün dişlerinizin göründüğü; diş, diş eti ve dudak uyumunuzun sağlandığı bir diş ve gülüş estetiği operasyonudur. Burada önemli olan altın oran şablonuna uygun, orantılı ve simetrik bir gülüş elde etmektir. Hollywood gülüşündeki en önemli kriterlerlerden biri orantılı, simetrik ve altın orana uygun olmasıdır.

Hollywood gülüşü uygulamasında diş ve gülüş estetiğinde kullanılan pek çok yöntem kullanılabilmektedir. Örneğin diş beyazlatma uygulaması, porselen lamineler, seramik ve zirkonyum kaplama uygulamaları, eksik dişler için implant tedavileri, gerekli durumlarda diş beyazlatma ve diş eti tedavileri ile Hollywood gülüşüne kavuşmanız sağlanır.

Hollywood gülüş uygulaması, dünyada en çok merak edilen ve araştırılan diş estetiği uygulamalarından biridir. Hollywood gülüş tasarımında altın oran kullanılmaktadır. Hastadan alınan ölçüler altın oran şablonuna göre hazırlanmakta ve bu şekilde tasarlanmaktadır.

Hollywood Gülüşü uygulamasının özellikleri nelerdir?

Hollywood gülüşü uygulaması pek çok diş tedavi yönteminin kullanılabildiği bir gülüş estetiği uygulamasıdır. Hollywood gülüşü için öncelikle hastanın ağız, diş ve çene ölçüleri alınır. Altın oran şablonuna bağlı kalarak yeni diş tasarımı hazırlanır. Bu veriler doğrultusunda diş prototipleri oluşturulur. Hollywood gülüşünün en önemli özelliği hastanın bütün dişlerini ve hatta diş etini göstererek sağlıklı bir gülüşe sahip olmasıdır. Bunun için hastaya gerekli tüm müdahaleler yapılır. Diş beyazlatma, diş kaplama, implant gibi pek çok uygulama Hollywood gülüşü uygulamasında kullanılmaktadır. Burada uygulanacak olan yöntem kişiden kişiye değişiklik gösterir. Doktor hastanın ihtiyaç duyduğu en uygun yöntemi belirler.

Hollywood gülüşünün amacı hastaya sağlıklı ve simetrik diş ve diş eti, ağız ve dudak görünümü kazandırmaktır. Ayrıca hastanın beyaz ve doğal görünümlü dişlere sahip olması da amaçlanmaktadır. Hollywood gülüşü kişiye özel olarak tasarlanmaktadır.

Hollywood gülüşü tasarlanırken hastanın istek ve beklentileri dikkate alınır ve yüz bir bütün olarak ele alınır. Hastanın isteklerine ve yüz yapısına en uygun işlemler yapılır.

Hollywood smile

Hollywood gülüşü kimlere yapılabilir?

Hollywood gülüşü uygulamaları mutlaka bir doktor kontrolünde, doktorun önerilerine ve tedavi şekline bağlı kalarak yapılmalıdır. Bazı durumlarda hastaya botoks işlemi de uygulanabilmektedir.

Hollywood gülüşünün kimlere uygulanacağı tamamen hastanın ihtiyaçlarına ve yaş cinsiyet gibi pek çok faktöre bağlıdır. Zira bu işlem sırasında uygulanacak yöntemler hasta ihtiyacına göre şekillenmektedir. Dolayısıyla bu işleme doktor ile beraber karar verilmelidir. Bazı insanlar Hollywood gülüşü uygulaması öncesinde pek çok cerrahi ve ortodontik tedaviye ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile öncelikle sağlıklı bir altyapı oluşturulmalı daha sonra estetik işlemler uygulanmalıdır. Hollywood gülüşüne sahip olmak için acele edilmemelidir. Öncelik her zaman sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmaktır.

Hollywood Gülüşü nasıl yapılır?

Hollywood gülüşüne sahip olmak için pek çok işlem uygulanmaktadır. Bu işlemler hastanın istek ve ihtiyaçlarına, yaş ve cinsiyet gibi pek çok faktöre göre belirlenebilmektedir. Hollywood gülüşü için uygulanan işlemlerden biri diş kaplama uygulamasıdır.

Diş Kaplama
Dişe daha güzel, estetik ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için dişlere uygulanan kaplama yöntemine diş kaplaması denir. Diş kaplama uygulamaları, çeşitli nedenlerle diş kaybı yaşayanların, diş çürüğü veya çatlak-kırık gibi diş problemi olanların sıklıkla tercih ettiği sağlık ve estetik amaçla yapılan uygulamalardır. Diş kaplama çeşitleri kaplamanın yapısında kullanılan malzemenin adını alırlar.

Diş kaplama çeşitleri şunlardır:

1-      Porselen Veneer Diş Kaplama Uygulaması

Porselen kaplamalar, dişe uyacak şekilde yapılan özel olarak hazırlanmış ince kaplamalardır. Porselen kaplamalar güçlü ve uzun ömürlü olurlar. Ayrıca porselen kaplamalar doğal görünürler. Porselen kaplamalar kolay kolay lekelenmezler ve kötü görünmezler.

2-      Metal Destekli Porselen Diş Kaplama

Metal destekli porselen diş kaplamaları yapılmadan önce hastanın ağız ve diş ölçüsü alınır. Hastanın ağız yapısına göre hazırlanan metal altyapı çeşitli işlemlerden sonra hazır hale getirilir ve hastanın diş kaplama işlemi tamamlanır.

3-      Tam Seramik Diş Kaplama Uygulaması

Tam seramik diş kaplama uygulaması maalesef diğer kaplama yöntemleri kadar dayanıklı değildir.

4-      Zirkonyum Porselen Diş Kaplama Uygulaması

Zirkonyum porselen diş kaplama uygulaması genellikle estetik amaçla uygulanmaktadır. Zirkonyum kaplamalar doğal dişe en yakın olan, doğal ve estetik görünümü ile en çok tercih edilen sağlık ve estetik amaçlı diş kaplama uygulamalarından biridir.

5-      Kompozit Laminate Veneer Uygulaması

Kompozit laminate uygulaması dişe yapıştırılan, doğal diş renginde bir dolgu malzemesi ile yapılır. Kompozit lamine uygulaması genellikle porselen dişler kadar güçlü ve aşınmalara karşı fazla dayanıklı olmasa da kendi içerisinde pek çok avantajı bulunmaktadır.

kadıköy implant

Diş Beyazlatma

Hollywood gülüşü için uygulanan işlemlerden bir diğeri ise diş beyazlatma uygulamasıdır. Diş beyazlatma, dişleri daha beyaz ve estetik hale getirmek için yapılan bir işlemdir. Bu uygulama kişilerin dişlerini parlak beyaz yapmasa da mevcut rengi birkaç tona kadar açmaktadır. Dişlerinin sararmasından ve mevcut renginden şikayetçi olan kişiler diş hekimine danışarak bir diş kliniğinde dişlerini beyazlatabilir.

İmplant

Hollywood gülüşü için uygulanan işlemlerden bir diğeri implanttır. Diş implantları vida olarak görünen özel titanyum parçalardan oluşan malzemelerdir. Eksik dişin köklerinin bulunduğu çeneye yerleştirilmektedir. İmplantın etrafında bulunan kemik zamanla büyür ve bu da implantı yerinde sağlam bir şekilde tutmaya yardımcı olur.

Son yıllarda başta ünlüler olmak üzere pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen, merak edilen ve araştırılan Hollywood gülüşü uygulaması ile hastanın beyaz, sağlıklı ve simetrik dişlere ve orantılı ağız, dudak ve diş eti yapısına sahip olması amaçlanmaktadır. Hollywood gülüşü ile gülüşünüzü saklamadan gönlünüzce gülümseyebilirsiniz. Gülümsemek sosyal hayatın önemli bir parçasıdır. Estetik gülüş ise hem toplumsal estetik yargılar hem de bireysel özgüveni tatmin etmesi açısından özellikle de günümüzde büyük öneme sahip küçük ayrıntılardan biridir.

Eğer siz de güzel ve estetik bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız ihtiyacınız doğrultusunda bir gülüş estetiği ve Hollywood gülüşüne sahip olmak için diş hekiminize danışarak ihtiyaç duyduğunuz tedaviler eşliğinde Hollywood gülüşü tasarlatabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü fiyatını belirleyen faktörler nelerdir?

Hollywood gülüşü uygulamasının fiyatı hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Hastaya uygulanacak olan yönteme ve dolayısıyla kullanılacak olan malzemeye diş hekimi karar verir. Bu nedenle Hollywood gülüşü uygulamalarında fiyat kişiye özel olarak belirlenmektedir. Hollywood gülüşü öncesinde hastaya diş sağlığına yönelik işlemler uygulanacaksa bu durum da fiyatı etkileyecektir. Ayrıca uygulamanın yapılacağı klinik, diş hekiminin tecrübesi, kliniğin bulunduğu semt ve giderler de doğrudan muayene ve tedavi fiyatlarını etkileyecektir.

Exit mobile version