İstanbul gülüş tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Gülüş estetiği kapsamında, hastalarımızın diş dizilimi ve gülüşlerini güzelleştirmek için çeşitli uygulamalar yapmaktayız. İstanbul Gülüş Tasarımı uygulamaları, hastalarımızın taleplerine ve diş yapısına uygun olarak, diş hekimlerimiz tarafından belirlenmektedir. Diş hekimlerimizin belirlediği estetik diş uygulamaları sonrasında, hastalarımızın diş dizilimi ve çene yapısı kusursuz hale gelecektir. Diş dizilimindeki doğallığı bozmayan ve hastalarımızın sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlayan Gülüş Tasarımı uygulamalarımız, sadece estetik amaçla yapılmamakta ve hastalarımızın ihtiyacına göre, zaruri şekilde de gerçekleştirilmektedir. Gülüş Tasarımı kapsamında sunduğumuz uygulamalar ve bu uygulamalar hakkında hastalarımızın merak ettiği detaylar, yazı içerisinde kapsamlı şekilde ele alınmıştır.

Diş Estetiği
Diş Estetiği

Estetik diş hekimliği kapsamında uygulamaya aldığımız Gülüş Tasarımı işlemleri, hastalarımızın estetik kaygıyla uzmanlarımıza başvurması durumunda tercih edilmektedir. Zaruri sebeplerle gülüş estetiği yapılması durumunda, hastalarımızın taleplerinin yanında, uzmanlarımızın görüşleri ve şart koştuğu durumlar da dikkate alınmakta ve uygun gülüş estetiği işlemleri belirlenmektedir. Ağız ve diş sağlığının yanında, gülüş estetiğinin oluşturulması amacıyla da uygulanan gülüş estetiği, hastalarımızın yüz şekli, çene şekli, ağız ve diş yapısına uygun olarak planlanmaktadır. Hastalarımızın psikolojisini ve özgüvenini yerine getiren gülüş estetiği, doğal ve kusursuz görünen diş yapısı sunmaktadır. Birden fazla işlemin bir arada blok şeklinde uygulanabileceği gülüş estetiği uygulamaları, uzmanlarımızın kontrolünde tamamlanmaktadır. Ortalama 10 gün içerisinde, gülüş estetiği uygulamaları tamamlanır ve hastalarımız yepyeni görünümleriyle sosyal hayatlarına devam eder. Uzun ve meşakkatli uygulamalar olmadığından, gülüş estetiği uygulamalarımız hastalarımız tarafından sıklıkla uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımında Yer Alan İşlemler Nelerdir?

Estetik gülüş tasarımı fiyat
Estetik gülüş tasarımı fiyat

Gülüş Tasarımında kullanılan işlemler, diş ve çene yapısını normal konumuna getirmeyi ve dişlerin kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Gülüş Tasarımı kapsamında, uzman diş hekimlerimiz tarafından kullanılan uygulamalar, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

Yukarıda sıraladığımız uygulamaların haricinde, hastalarımızın ihtiyacı ve taleplerine yönelik farklı diş estetiği uygulamaları da gerçekleştirmekteyiz. Diş ve gülüş estetiği kapsamında, hastalarımızın kriterlerine uygun işlemleri, diş hekimlerimiz planlayacak ve uygulama sürecini takip edecektir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Belirlenir?

Gülüş Tasarımı uygulama sürecinde, hastalarımızın ağız, çene ve diş yapısı dikkate alınmaktadır. Hastalarımızın istek ve taleplerini dinleyen hekimlerimiz, Gülüş Tasarımı çerçevesinde hangi işlemleri uygulayacağını belirleyecektir. Gülüş Tasarımı işlemlerini belirlemeden önce, hastalarımızın taleplerini dinlemekte ve hastalarımızın sağlık durumu göz önüne alınmaktadır. Gülüş estetiği kapsamında, hastalarımızın sağlık geçmişi de incelendikten sonra, gerekli uygulamalara karar verilir. Diş hekimlerimizin kesin karara varması için hastalarımızın çene ve diş yapısı dikkatlice incelenmelidir. Ağız ve dişeti hastalıkları bulunan kişiler, diş tasarımı ve gülüş estetiği uygulamalarından önce, dişeti tedavisine alınacaktır. Hastalarımızın ağız ve dişetinde problemler bulunması durumunda, Gülüş Tasarımı uygulamaları başarıyla sonuçlanmayacaktır. Ağız içi hastalıkların tamamı iyileştirildikten sonra, hastalarımıza uygun olan Gülüş Tasarımı işlemleri uygulanmaya başlayacaktır.

Gülüş Estetiğinde Hangi Uygulamalar Yer Alır, Gülüş Tasarımı Süreci Nasıl İlerler?

Gülüş tasarımı fiyatı ne kadar?
Gülüş tasarımı fiyatı ne kadar?

Gülüş estetiğinde kullanılan işlemler, hastalarımızın temel ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Tek bir işleme bağlı kalmayan ya da kemik operasyonlarla ilerlemeyen gülüş estetiği uygulamalarımız, hastalarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda planlanmaktadır. Gülüş estetiği kapsamında, en fazla kullandığımız uygulamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Dişeti tedavisi için kullanılan gingivektomi uygulaması
 • Bleaching adlı diş beyazlatma uygulamaları
 • Diş implant uygulamaları
 • Diş protez tedavileri
 • Porselen lamine uygulamaları
 • Emax kaplama uygulamaları
 • Zirkonyum kaplama uygulamaları
 • Ortodontik diş teli uygulamaları

Gülüş estetiği uygulamalarımız için öncelikle hastalarımızın ağız ve diş temizliği yapılmaktadır. Ağız ve diş temizliği kapsamında, hastalarımızın diş ve dişetlerinde bulunan tüm bakteriler giderilmektedir. Diş eti iltihabı ya da dişeti çekilmesi gibi sorunlar, diş ve çene kemiklerinin bozulmasına sebep olacaktır. Dişeti iltihabı ve hastalıkları temizlenmeden, hastalarımızın gülüş estetiği tedavisini başlamamaktayız. Dişetindeki tüm sorunların giderilmesi için başlangıçta diş eti tedavisi uygulamaktayız. Dişeti sorunları ve ağız içi hastalıklar giderildikten sonra, hastalarımızın dişlerinde bulunan tüm birikinti ve sorunları gidermekteyiz. Diş yüzeyindeki plaklar, katmanlar ve taşların tamamı giderildikten sonra, diş temizliği işlemleri sonlandırılır ve diğer işlemlere geçilir. Diş ve dişetinde yer alan sorunların giderilmesinin ardından, gülüş estetiği uygulamalarımızı başlatmaktayız.

Gülüş Tasarımı Hangi Sorunları Giderir?

Gülüş estetiğinde giderilen problemler ve hastalarımızın elde edeceği sonuçları, şu şeklide ele alabiliriz:

 • Diş rengi sorunları ve diş kirlilikleri ortadan kalkmaktadır.
 • Diş etinde oluşan şekil bozuklukları tedavi edilmektedir.
 • Diş diziliminde meydana gelen problemler tedavi edilir.
 • Dişlerin birbirine olan mesafesi ve dişler arasındaki düzensizlikler, gülüş estetiğiyle tedavi edilmektedir.
 • Kaybedilen dişlerin yerine, alternatif çözümler üretilmekte ve dişlerin doğal görünümü korunmaktadır.
 • Yüz şeklinde oluşan deforme sorunları, gülüş estetiğiyle tedavi edilmektedir.
 • Dişlerin uzun olması ya da boyların birbiriyle uyumsuz olması durumunda, gülüş estetiğiyle tedavi sunulmaktadır.
 • Dişlerde kırık ve çatlamaların olması durumunda, gülüş estetiği kapsamında tedavi gerçekleştirilmektedir.

Gülüş Tasarımı uygulamalarımızın sonucunda, hastalarımızın ağız, diş ve çene yapısındaki görüntü bozukluklarından tamamen kurtulacaktır. Kullandığımız ve talep edilen uygulamalara göre, gülüş estetiği işlemlerinin kalıcılığı değişecektir.

Gülüş Tasarımında Mock-Up Çalışma Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Mock-up çalışma yöntemi, hastalarımızın Gülüş Tasarımı işlemleriyle ne tür sonuçlara ulaşacağını gösteren görsel taslak uygulamasıdır. Hastalarımızın talepleri ve uzmanlarımızın gereksinimleri doğrultusunda, Gülüş Tasarımı sonucunda nasıl bir görünüme ulaşılacağı, görsel ekrana yansıtılır ve hastalarımızın kesin karar vermesi sağlanır. Uygulama öncesinde, hastalarımızın alt ve üst çene ölçüleri alınmaktadır. Teknisyenlerimiz tarafından ölçü alımı tamamlandıktan sonra, alınan ölçüler alçı şeklinde 3 boyutlu hale getirilmektedir. Hazırlanan alçı üzerine, mumdan dişler eklenmekte ve hastalarımızın elde edeceği diş dizilimi görselleştirilmektedir. Hastalarımızdan aldığımız ölçü doğrultusunda, tasarladığımız diş şekilleri, çeneye bire bir uyumlu şekilde tasarlanmaktadır. Hazırlanan tasarım üzerinde, hastalarımızın ve hekimlerimizin gereksinimine göre ekleme ve çıkarmalar yapılabilir. Hastalarımızın hayalindeki diş yapısı ve görünümün elde edilmesi için diş şekilleri, diş boyları, diş renkleri ve dişeti görünümü gibi tüm detaylara dikkat edilmektedir. Hastalarımızın, gülüş estetiği tedavi sonucunu başta görmesi için hazırladığımız mouck-up çalışmalarımız, hastalarımızın memnuniyetini sağlamakta ve akıldaki tüm soru işaretlerini gidermektedir.

Gülüş Tasarımında Nelere Dikkat Edilir, Kimler Gülüş Tasarımı Yaptırabilir?

Gülüş estetiğindeki kriterler ve hastalarımızın özelliklerine göre dikkate aldığımız konular, aşağıda detaylıca sıralanmıştır:

 • Yaş: Hastalarımızın yaşları ilerledikçe, dişler arasında mesafeler oluşmakta ve diş dizilimi bozulmaktadır. Dişlerde meydana gelen aşınmalara bağlı olarak, dişlerin parlak görüntüsü ortadan kalkmaktadır. Üst dudakta meydana gelen kas gevşemesi, dudakların sarkmasına ve dişlerin eski görünümünü kaybetmesine yol açmaktadır. Üst dişlerin görünme oranını azaltan dudak sarkmaları, alt çene dişlerinin normalden daha fazla görünmesine yol açacaktır. Gülüş estetiği sonrasında, hastalarımızın dişlerinin daha belirgin ve parlak olması sağlanır.
 • Cinsiyet: Kadın ve erkeklerin diş dizilimi, birbirinden farklı özelliklerdedir. Kadınların dişleri daha yumuşak köşelere sahip olurken, erkekler daha köşeli dişlere sahip olmaktadır. Erkeklerin gülme hattı daha düz, kadınların gülme hattı ise daha kavisli şekildedir. Kadın ve erkek hastalarımız için uyguladığımız gülüş estetiği uygulamalarımız, cinsiyetler arasındaki farklar dikkate alınarak uygulanmaktadır.
 • Yüz Şekilleri: Hastalarımızın yüz hatları dikkate alınarak, diş dizilimi ve gülüş estetiği uygulamalarının detaylarını belirlemekteyiz. Gülüş estetiği kapsamında, hastalarımıza uygulayacağımız işlemleri belirlemek için yüz şekilleri ve çene yapısını dikkate almaktayız. Her hastanın yüz hatları farklı olduğundan, yumuşak hatlara sahip hastalarla, köşeli hatlara sahip olan hastalarımıza aynı uygulamaları yapmamaktayız. Hastalarımızın yapay gülüşe sahip olmaması için yüz şekline uygun tasarımlar hazırlamaktayız.

Gülüş Tasarımının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

İstanbul gülüş tasarımı
İstanbul gülüş tasarımı

Gülüş estetiğinin avantajlarını sizler için ele alıyoruz:

 • Gülüş estetiği sonrasında, hastalarımızın diş dizilimi ve ağız yapısı kusursuz hale gelmektedir.
 • Hastalarımızın dişlerindeki çapraşıklıklar, kırılmalar ya da ayrılıklar giderilerek, sıralı ve düzenli dişler elde edilir.
 • Diş yüzeyindeki kırıklar, çatlaklar ya da lekeler, tamamen giderilmekte ve kusursuz görünüm elde edilmektedir.
 • Hastalarımızın eksik dişlerinin yerine, gerçek dişlerle bire bir uyumlu dişler getirilmektedir.
 • Gülüş estetiği uygulamaları, ağız sağlığını korumakta ve diş ya da dişetinde oluşan iltihabi sorunları gidermektedir.
 • Gülüş estetiği sonrasında, hastalarımızın kısa sürede kusursuz görünüme kavuşmaktadır.
 • Diş ve yüz hatları arasındaki orantı, Gülüş Tasarımı sayesinde belirlenmektedir.
5 2 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rümeysa Çavdar
Rümeysa Çavdar
3 yıl önce

Gülüş Tasarımı uygulamalarını beğenerek takip ettiğim bir klinik olan İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinde ben de Gülüş Tasarımı uygulamasını yaptırdım. Dişlerimin eski hali de gayet hoştu ama daha hoş olması için uğraştım. Şuan içimde hiç pişmanlık yok. İyi ki de yaptırmışım diyorum. Şuan dişlerim ağız yapıma gayet uyumlu. Uzman doktoruma ve ekibine sonsuz teşekkürler”

Nil İpek
Nil İpek
3 yıl önce

Diş dizilimim kusursuz bir hal aldı ve bunun nedeni de İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinde uyguladığımız gülüş Tasarımı uygulamasıdır. Gayet başarılı ve ağrısız bir şekilde gerçekleşen tedavimden gayet memnunum. Uzman doktorumun öncesi ve sonrası gösterimi ile daha mutlu olduğumu söylemeliyim. Herkese içtenlikle tavsiye ederim.

2
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x