Gülüş tasarımı nedir?

gülüş estetiği nedir

Max Eastman, bir gülümseme evrensel bir hoş geldin sözüdür, diye yazıyor. Bazen sadece gülümsediğin için mutlu olabilirsin. Gülmek, gülümsemek ve tebessüm etmek insanın en doğal hallerinden kabul edilmektedir. Gerek özel yaşantımızda gerekse de sosyal hayatımız içerisinde diş estetiğimiz ve gülüşlerimiz bizler için çok önemlidir.

Gülüş tasarımı, sanatsal olarak daha düz, daha beyaz ve güzel doğal görünümlü gülüşler yaratan bir tedavi prosedürüdür. Gülüş tasarımları, mevcut dişlerinizin orijinal durumundan bağımsız olarak diş sağlığınızı ve görünümünüzü tamamen eski haline getirmek için harikalar yaratabilir. Bireylerin yüz şekli, yüzündeki organların oranları, dudak yapısı, diş uzunluğu, diş eti yapısı, ten rengi ve beklentileri göz önünde bulundurularak gülüşünü mükemmel hale getirmek için yapılan estetik diş hekimliği işlemlerine “estetik diş hekimliği uygulamaları ve gülüş tasarımı” denir. Gülüş tasarımı, popüler anlayıştan farklı olarak, bir diş tedavisi türü veya aynı tedavinin herkese aynı sonuçlarla uygulandığı bir tür güzellik paketi değildir. Dişlerinizin arasındaki boşluğu doldurmak, şekil bozukluğu olan dişi değiştirmek, dişlerinizin yerini değiştirmek, diş ve diş etlerinizin görünümünü iyileştirmek veya dişlerinizi daha beyaz hale getirmek gülüş tasarımı tedavilerine örnektir.

Gülümseme tasarlanırken, hastaların bekledikleri gibi doğal bir gülüşe sahip olmaları için hastaların fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulur. Gülüş tasarımı, hastaların hayallerindeki simetrik, gurur verici gülümsemeye ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli diş hizmetlerini uygulamaktadır. Gülüş tasarımında aslında nasıl gülümsemek istiyorsanız onu tasarlayabilirsiniz ve gerekli tüm işlemler buna göre yapılır. Ancak unutulmamalıdır ki gülüş tasarımı tedavisi her koşulda gülüş tasarımı tedavisi konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir diş hekiminin rehberliği ve yardımıyla uygulanmalıdır.

Gülümsemenizden memnun değilseniz, modern kozmetik diş hekimliği yardımcı olabilir. Bu profesyonel ağız bakımı yöntemi, ağzınızın, dişlerinizin, diş etlerinizin ve genel gülümsemenizin görünümünü iyileştirmeye odaklanır. Yaygın prosedürler arasında diş beyazlatma, kaplamalar, dolgular ve implantlar bulunur.

gülüş estetiği nedir

Gülüş tasarımının faydaları nelerdir?

Bir gülüş estetiği uzmanı, gülüşünüzü Botox veya diğer geçici önlemlere göre daha uzun süreli bir şekilde canlı ve güzel kalmasını sağlar. Gülüş tasarımı sizin genel görünümünüz için önemli bir kişisel yatırımdır. Dişleriniz başta yaş aşınma, yıpranma ve renk değişikliği gibi nedenlerle zamana ve şartlara bağlı olarak zarar görür ve problemler meydana gelir. Bu durum bazı kişiler için çok utanç verici olabilir.

Gülüş tasarımı neden tercih ediliyor ve avantajları neler?

 • Daha genç görünmek isteyen bir bireyler tarafından gülüş tasarımı sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Özellikle de gülümserken daha fazla güvene sahip olmak ve doya doya gülümsemek isteyenler gülüş tasarımını sıklıkla tercih ediyor.
 • Nasıl göründüğüne önem veren ve diş sağlığına yatırım yapmak isteyen kişiler tercih ediyor.
 • Karşı cinsin üyelerine daha çekici olmak isteyen kişiler gülüş tasarımına önem veriyor
 • Kariyerinde ilerleme veya başarı şansını artırmak isteyen iş insanları sıklıkla tercih ediyor.
 • Fark edilmek ve daha sağlıklı görünmek isteyen kişiler gülüş tasarımına önem veriyor.
 • Düzenli diş kontrolleri ve iyi diş hijyeni ile dişlerinin bakımını yapan kişiler gülüş tasarımına önem veriyor.
 • Diş sağlığına ve genel geleceğine yatırım yapmak isteyen herkes.

Hangi gülüş tasarımı sizin için doğrudur?

Gülüş tasarımı yapılmadan önce uzman hekimler tarafından dişleriniz, diş etleriniz, ağız ve çene yapınız detaylı bir şekilde incelenerek detaylı bir şekilde analiz edilerek sizler için en uygun olan gülüş tasarımı tespit edilir. Uzman hekimler tarafından sizler için en uygun olan gülüş tasarımı tespit edildikten sonra işlemlere başlatılır. Gülüş tasarımına başlamadan önce incelenen ve analiz edilen fiziksel özellikleriniz özellikle. yüz çizgileriniz, cinsiyetiniz, ten renginiz, göz renginiz ve göz yapınız, gülümsemeniz, ağız ve çene yapınız gibi durumlar incelenir ve analiz edilir.

İstanbul gülüş tasarımı

Gülüş tasarımı yaptırmak için en temel sebepler nelerdir?

 • Dişlerinizin genel görünüşünü beğenmiyorsanız
 • Dişlerinizin renginden ve renk tonundan hoşlanmıyorsanız
 • Dişlerinizin arasında boşluk bulunuyorsa
 • Dişlerinizden herhangi birinde çatlak bulunuyorsa
 • Eksik dişiniz varsa
 • Çarpık dişleriniz bulunuyorsa
 • Dişlerinizin çok uzun veya çok kısa olduğunu düşünüyorsanız
 • Dişlerinizin şeklinden ve konumundan memnun değilseniz diş hekiminizden sizin için en doğru gülüş tasarımını uygulamasını istemelisiniz.

Gülüş tasarımı ne kadar sürede tamamlanıyor?

Estetik sorunları tahmin edilebilir bir şekilde değerlendirmek, teşhis etmek ve çözmek için organize ve sistematik bir yaklaşım gereklidir. Nihai sonucun yalnızca görünüşe bağlı olmaması çok önemlidir. Klinisyenler olarak nihai hedefimiz, çeşitli estetik unsurlardan oluşan bir aranjman oluşturarak gülümsemede hoş bir kompozisyon elde etmektir.

Gülüş tasarımı işçilik, dişlerin durumu ve yapılacak işlemler gibi durumlara bağlı olarak üç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Diş eti estetiği gerekiyorsa diş etleri sağlıklı ve iyileşene kadar beklenmelidir. Böyle bir durumda gülümseme tasarımının başlaması bile yaklaşık sekiz ila on hafta sürebilir. Fakat ortalama olarak genelde üç hafta kadar sürmektedir. Eğer dişlerinizde İmplantlar söz konusuysa, zaman çizelgesi altı aydan bir yıla çıkarılabilir. Bu, implantların kemiğe entegre olmasını ve diş etlerinin maksimum iyileşmesini sağlamak içindir.

Diş estetiği

Gülüş tasarım işlemi nasıl yapılıyor?

Kişinin ihtiyacı olan ve uygulanacak olan gülüş tasarımı belirlendikten sonra 3D çıktılar da alınarak işlemlere başlanır ve diş estetiği tamamlanır. Bu süreç kişiye ve işlemlere göre değişmekle birlikte süreç kısa veya uzun olabilir. Estetik bir makyajın amacı, dişlerin, dokuların, kasların, iskelet yapılarının ve eklemlerin uyum içinde çalıştığı huzurlu ve istikrarlı bir çiğneme sistemi geliştirmektir. Pek çok insan bir Gülümseme Makyajı hayal ediyor. Gülümsemelerimiz, başkalarıyla nasıl göründüğümüze, hissettiğimize ve etkileşime girdiğimize açılan kapıdır.

Gülüş tasarımının en önemli özelliği ise kişiye göre uygulanması ve özel olmasıdır. Her hastanın kendi fiziksel diş ve ağız özelliklerine göre bu işlem saptanarak uygulanmaktadır. Gülüş tasarımı işleminde tamamı ile kişiye özel bir süreç işlemektedir. Yeni bir gülümseme yaratmak çok farklı tedavi yöntemlerini içerebilir. Gülümseme estetiği diş hekimimiz, tüm seçenekleriniz ve hayalinizdeki gülümsemeye ulaşmanız için gereken süreçler konusunda size rehberlik etmek için çalışıyoruz.

Gülüş tasarımını uygulamak için kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Gülüş tasarımı işlemlerini bireylerin diş ve ağız bölgesi ihtiyaçlarına göre zirkonyum kaplama, bonding, pembe estetik, porselen lamina, emax kaplama, implantoloji ve diş beyazlatma işlemleri olarak ifade edebiliriz. Bütün bu birbirinden farklı işlemler hastaların ve gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin diş hastalıkları ve iyi bir gülüş tasarımı işlemi için gereken analizler yapıldıktan sonra tespit edilip uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Estetik gülümsemenin uyumlu hale getirilmesi yüz kompozisyonu ve diş kompozisyonunun bir arada mükemmel bir entegrasyonunu ve uyumunu gerektirmektedir. Yüz bileşimlerimiz, yüzün sert ve yumuşak dokularını içermektedir. Dişlerimizin bileşimleri genellikle dişlerle ve bunların diş eti dokularıyla ilişkisiyle alakalı kabul edilmektedir. Gülüş tasarımları genellikle hem yüz hem de diş kompozisyonunun değerlendirilmesini ile analizini içermektedir. En son teknolojik gelişmeleri kullanarak ve diş hekimliğinin ön saflarında yer alarak, ideal hayalinizdeki gülümsemeyi 3 boyutlu olarak yakalayıp görselleştirebiliyoruz. Artık sadece dişlere değil, gülümsemenizin yüzünüzün geri kalanını nasıl tamamladığına bakıyoruz.

Gülüş tasarımı fiyatları 2022

Sigara içenler gülüş tasarımı yaptırabilir mi?

Sigara içilmesi gülüş tasarımını uygulamak için bir sorun değildir. Ancak planlanan kozmetik işlemlerin ve prosedürün türüne bağlı olarak bu durum değişmektedir. Sigara içenlerde periodontal hastalık veya diş eti hastalığında artış olduğu bilinmektedir. Sigara içmek ayrıca dişlerin beyazlamasını olumsuz yönde etkilemektedir. Gülüş tasarımında başarıya ulaşmak ve büyük oranda verim elde etmek için sigara içilmemesi çok daha iyi bir davranış olacaktır. Herkesin tedavi ihtiyacı farklıdır. Klinik olarak bize sunulana bağlı olarak, her hasta ideal gülüşüne ulaşmak için farklı bir süreçten geçecektir. Gerekli tüm bilgileri topladıktan sonra, uzman ekibimiz her adımda size yol gösterecektir.

Gülüş tasarımında yaş sınırı var mı?

Genel bir kural olarak, bir kişi 20 yaşından büyük olmalıdır. Yaş ayrıca ne tür bir prosedürün gerekli olduğuna da bağlıdır. Beyazlatma daha büyük gençlerde yapılabilir. Porselen kaplamalar geri dönüşü olmadığı için genellikle 20 yaşından sonra yapılmaz. Ortodonti söz konusuysa, bireyler büyüme ataklarından yararlanmak için erken onlu yaşlarda (10 ila 12 yaş) başlamalıdır.

Gülüş Tasarımı fiyatları ne kadar?

Gülüş tasarımı fiyatları dişlerinin mevcut durumu göz önünde bulundurularak yapılan analiz ve detaylı incelemelerden sonra belirlenebilmektedir. Eğer gülüş tasarımı öncesinde kesinlikle uygulanması gereken ve tedavi edilmesi gereken bir işlem varsa daha önce bu sorunun çözülmesi de gerekebilir. Her birey, farklı tedavi hedefleri ve süreçleri ile farklıdır. İlk görüşmenizde, gülüş tasarımı sürecinizde size yol göstereceğiz, size maliyetler ve seçenekler sunacağız ve ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun ödeme seçenekleri üzerinde çalışacağız. Fiyat ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x