Etiler Zirkonyum Kaplama

etiler zirkonyum kaplama

Etiler zirkonyum kaplama, diş yapısında meydana gelen sorunlar ve düzenli dişlere sahip olmak isteyen kişiler tarafından uygulanan bir yöntemdir. Diş tedavileri kapsamında en sık tercih edilen yöntem ve uygulamalar arasında ön sıralarda yer aldığını ifade etmek mümkündür. Gülüş estetiği talebi olan kişiler için son derece ideal bir yöntemdir.

etiler zirkonyum kaplama tedavisi
etiler zirkonyum kaplama tedavisi

Zirkonyum kaplama, görüntü bozukluğu gidermek ve düzenli diş dizilimi oluşturmak adına son derece önemlidir. Zirkonyum kaplama sonrasında, hastalar kusursuz dişleri ile kusursuz gülüşlere sahip olur. Doğal görünüme sahip olan dişlere sahip olmak için, bu yöntem ideal bir seçenek iken aynı zamanda tüm sorunların gizlenmesi adına önem taşır. Kısa süre içinde tamamlanan uygulama gerçek dişler kadar uzun ömürlü ve dayanıklı dişlere sahip olmanızı sağlar.

Etiler Zirkonyum Kaplama Özellikleri

Etiler Zirkonyum kaplama özelikleri  itibari ile son derece dikkat çekicidir. En başta; dişler arası çapraşıkların, kırıkların, şekil bozuklarının, lekelenmenin ya da çatlakların kapatılması adına tercih edilen en önemli yöntemlerden biridir. Kaplama tedavi süresi son derece kısa sürer. Süreç sonrasında hastaların diş boyutlara aynı hale gelir ve törpülenen dişlere göre zirkonyum kaplama yerleştirme işlemi yapılır. Kaplama sonrasında, hastalar, gerçek dişlerin yaptığı tüm fonksiyonlara sahip olur.

Zirkonyum kaplamalar, gerçek dişler yerine geçmektedir. Zirkonyum yapraklardan meydana gelir. Kaplama sonrasında, dişler kusursuz bir şekilde dizilim gösterir. Daha rahat yemek yemek, ısırmak, çiğnemek mümkün olur. Zirkonyum kaplamalar daha çok ön dişler için tercih edilmesine karşın tüm dişler için uyum gösterebilir.

Zirkonyum kaplama yapılan kişilerin kim olabileceği, Hangi diş sorunları için bu yöntemin geçerli ve uygun olduğu gibi sorular merak edilmektedir. İlk olarak tedavi görecek olan hastanın 18 yaşından büyük olma şartı vardır. 18 yaşından sonra kemikler gelişimini tamamlar. Yüz ve çene kemiği hatları uyumlu bir şekilde yerin getirir. Bu tarz kaplamalar için uyum son derece önemlidir. Zirkonyum kaplama işlemi sonrasında, hastalar gerçek dişleri yerine kaplama malzeme kullanmaya başlar.

Zirkonyum Kırılır Mı?

etiler zirkonyum diş
etiler zirkonyum diş

Zirkonyum; gerçek ismi Zirkonyum dioksit olan bir maddedir. En dikkat çekici özelliği doğada çok kolay bulunmamasıdır. Oksijen ile birleşirse, zirkonya maddesi ortaya çıkar. Bu, diş hekimliği sürecinde kullanıma uygun olan bir madde haline gelmesine neden  olur.

Zirkonyum, teknolojik ve kimyasal alanda değerlendirecek olursak, sağlamlığı sayesinde kullanım için en uygun madde olarak bilinmektedir. Işık geçirgenliği son derece yüksektir. Dişlerin doğal görünmesi açısından önemlidir. Sert ve dayanıklı bir yapısı vardır. Soğuk ve sıcağı geçirmez. Korozyona uğramaz.

Etiler Zirkonyum Kaplama estetik gülüş açısından, en dikkat çeken ve sık tercih edilen maddelerden bir tanesidir. Diş kaybı gibi süreçler uygulanması halinde, çoklu diş kayıpları için de son derece etkilidir. Kırılma olmasına karşı son derece dayanıklı olduğu da biliniyor. Doğal dişlerinize ne kadar dikkat etmeniz gerekirse aynı özeni zirkonyum kaplama için de göstermeniz şarttır.

Etiler Zirkonyum Kaplama Kararır Mı?

Etiler Zirkonyum kaplama kararır mı sorusu da merak edilen başlıklardan birini meydana getirmektedir. Diş kaplama ile alakalı olarak kararma sorunu dikkat çekebilir. Zirkon yapısı, bir takım işlemleri geçer sonrasında da son şeklini alır. Diş kaplamalarda çok fazla kullanılan zirkonyum, bir çok açıdan avantaj bulunduruyor. Bunlar arasında dikkat çeken noktalardan bir tanesi de renk konusudur. Kaplamaların yüze olarak kaygan ve pürüzsüz olduğu biliniyor.

etiler zirkonyum kaplama
etiler zirkonyum kaplama

Zirkonyum kaplama, dişlerde tartar oluşmasına neden olmaz. Yemek artıkları dişlerde tutunmaz ve renk değişikliği yaratmaz. Aynı zamdan diş rengi değişimine neden olan bir takım maddeler de kapmaların rengini değiştirmez. Fakat temizlik için kalıcı ve çözümler üretmek gerekir. bunlar arasında tabii ki diş fırçalamak son derece önemlidir. Zirkonyum diş kaplama da en az doğal dişler kadar bakıma ihtiyaç duyar.

Etiler Zirkonyum Kaplama konusunda bilgi almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Bu kaplama seçeneğinin kullanımı için bir takım nedenler vardır. Bunlar arasında dişler arasında doğuştan var olan ayrıklar dikkat çeker. Aynı zamanda alkol ve sigara gibi madde kullanımı nedeniyle meydana gelen kalıcı renk değişimi de bu yöntem ile giderilir. Kırık dişleri onarma, saklama ve düzgün görünmesinde etkilidir.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x