Etiler İmplant

etiler implant

Etiler İmplant tedavisi, çok hızlı gelişen tıbbın önemli unsurlarından biri olarak dikkat çekiyor. Tıb alanında yaşanan gelişmeler, diş hekimliğini de yakından ilgilendiriyor. Bu yazımızda sizler için modern diş hekimliğinde çok sık tercih edilen tedavi yöntemlerine değineceğiz.

Kişide meydana gelen diş sorunları, eksik dişler hem estetik hem de sağlık açısından problemler meydana gelmesine neden oluyor. Teknolojinin gelişmesi diş hekimliği alanında da önemli süreçlere neden olmuştur. Köprü ve protez gibi geleneksel yöntemler ile beraber, implant diş tedavisi de kullanılmaya başlandı. Konu hakkında bilgi almak adına yazımızı okuyabilirsiniz.

etiler implant tedavisi
etiler implant tedavisi

İmplant nedir sorusu, merak edilen konu başlıklarından biridir. Genel olarak eksik diş tedavisinde tercih edilen bu yöntem, çene kemiğine yerleştirilen titanyum vida olarak özetlenebilir. Vidaların üzerine diş protezleri yerleştirilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre bir çok avantaj olduğunu da söylemek mümkündür. Komşu dişler kesilmez, doğal diş gibi rahat bir şekilde kullanabilir, gülebilir ya da konuşabilirsiniz.

Etiler İmplant Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Etiler implant hangi durumlarda uygulanmaz sorusu da merak edilen konu başlıklarından birini oluşturuyor. İmplant yapılmaması halinde, tedavi sürecinde uyum sağlamayan hastalar şu şekilde özetlenebilir;

 • Yaraların iyileşmesini engelleyecek rahatsızlık olması halinde, tedavi ertelenebilir ya da yapılmayabilir.
 • Kişinin 18 yaşından küçük olması ve ya çene ya da yüz gelişimini tamamlaması, implant tedavisi görememesine neden olur.
 • Çene kemiğinde meydana gelen eksikler ve travma sonrasında çene kemiği yeterli özelliklere sahip değilse, implant tedavisi uygun görülmez.
 • Diş eti iltihapları ve benzeri sorunlara sahip olan kişiler, bu tedavinden faydalanamaz.
 • Çene kemiği, implant vidalarını alacak kadar sağlam ve gelişmiş olmalıdır. Çene kemiği yeterli ölçüde değilse, hastalar tedavi olamaz.

 

Hasta, eğer yukarıda ifade ettiğimiz rahatsızlıklara ve sorunlara sahip ise, implant tedavisi uygun görülmez. Eğer kişilere bu sorunlara rağmen tedavi uygulanır ise başarısız olur ve getirisi olmaz.

Etiler İmplant Tedavisi Avantajları

etiler implant fiyatları
etiler implant fiyatları

Etiler implant tedavisi avantajları, en başta hastaların diş sağlığını ve ağız sağlığını korumaktadır. Aynı zamanda tedavi sürecinde yapılan uygulamaların bir takım avantajlar getirdiğini de ifade etmek gerekiyor.

 • İmplant uygulaması sayesinde, hasta kişiler gerçek dişleri ile uyumlu İmplant protezlere sahip olabilir.
 • Kişiler, kaybettikleri dişlerini bu uygulama sayesinde yerine getirebilir, diş fonksiyonlarına sahip olabilir.
 • Diş dizilimindeki sorunlar düzeltilir, dişler doğal görüntülerine sahip olur.
 • İmplant protezleri ve ya vidaları, zirkonyum ismi verilen malzemeden elde edilir. Bu anlamda dayanıklılığının çok uzun süre korunduğunu da ifade etmek gerekiyor.
 • Zirkonyum dişler son derece sağlamdır. Bu nedenle çiğneme fonksiyonları da sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilir.
 • İmplant uygulanacak bölgede ve çevresinde yer alan dişler, implant nedeniyle zarar görmez ve tahrip olmazlar.
 • Çene kemiğinde eğer kemik erimesi başlangıcı var ise, implant sonrasında kemik erimesi durduracak ve çene kemiği sağlığı korunacaktır.
 • İmplant diş protezi zaman içinde tahrip olmasına karşın, uygun protezler ile değişime açıktır ve bu sayede uzun ömürlüdür.

Etiler implant tedavisi hakkında sizlere bu şekilde önemli bilgiler aktarabiliriz. Aynı zamanda merak edilen bir diğer konu başlığı ise İmplant bakımı hakkındadır. İmplant bakımız uzman diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Belirtilen temizlik malzemeleri ile yapılan bakım, diş protezlerini aşındırmaz. Florürlü diş macunu kullanımından uzak durmak gerekiyor. Hassas diş fırçası tercihi  de son derece önemlidir. Aynı zamanda vidalara yerleştirilen diş protezleri, gerçek dişler kadar sağlamdır.

etiler implant
etiler implant

Etiler Dental İmplant

İmplant, aynı zamanda dental implant olarak da bilinmektedir. Etiler dental implant cerrahi bir işlem olması nedeniyle, kullanılan malzemenin kalitesi ve ortamın hijyen şartlarını yerine getirilmesi son derece önemlidir. Bir hafta gibi bir süreç içinde bu tedavinin yapılması söz konusu olabilir. Aynı zamanda kendi kendine erime özelliği olan dikiş sayesinde 1 gün içinde tedavi yapılması da söz konusudur fakat bu durumda geçici protez yapmak mümkün olmaz.

Etiler İmplant belli aşamalardan oluşan bir süreçtir. İkinci aşamada 3-6 arasında implantın kemikte kaynaması beklenir sonrasında da 1 hafta süre içinde implant üstüne porselen yapılır. bunun da yapım süresi 10-15 dakika olarak bilinmektedir. İmplant başladıktan sonra biten süre bitene kadar geçen süre 3-4 dakikadır.

0 0 votes
Faydalı mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bir sorun varsa hemen yorum yapabilirsin.x
()
x