Etiler Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği

etiler gülüş tasarımı kliniği

Etiler gülüş tasarımı, diş hekimliğinin teknik ve sanat ile birleşimi sonucunda kişiye özel olarak gülüş kazandırma hizmeti olarak tanımlanabilir. Gülüş tasarımı pek çok farklı faktörü içermektedir. Yüz yapısı, hasta isteği ve hekim tavsiyeleri bunların ana kollarını meydana getirir. Burada amaç, diş yapısında kısa süre içinde hazırlık evresini

etiler gülüş tasarımı fiyatları

tamamlamak ve en doğal estetik görüntüye kısa süre içinde ulaşmaktır. Eski zamanlarda diş ve diş eti hastalıkları konusunda ağır bir çalışma söz konusu idi. Günümüzde ise bunun tam tersi bir süreç işlenerek, en hızlı şekilde işlemlerin yapıldığını ifade etmek mümkün oluyor.

Etiler gülüş tasarımı son derece geniş bir süreçtir. Tek başına tedavi demek doğru olmaz fakat tedavi süreci olarak tanımlayabiliriz. Bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Tüm hastalar estetik gereksinimleri olacağı için yapılacak işlemler de kişilere özel belirlenir. Bu işlemlerin belirlenmesi sürecinde hastanın yaşı, yüz hattı, beklentileri ve bir çok farklı faktör dikkate alınır. İlk aşamada diz beyazlatma yapılmaktadır. Buna diş temizleme ismi de verilebilir.

Etiler gülüş tasarımı; gingievktomi, diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma yöntemleri,  implant ve protez uygulamaları, porselen lamineler, kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve diş teli tedavisi kısımlarından meydana gelir.

Gülüş tasarımı, kişinin yüz estetiği açısından yaşadığı kaygılar kadar, sağlık sorunlarını giderme noktasında da etkili olmaktadır. Ağız kokusu, diş eti problemleri ve bir takım ağız ve diş sağlığı sorunları kişide bazı problemler meydana gelebilir.  Tüm bunların yanında diş ve ağız ile alakalı sorunlar diğer hastalıkların belirtisi de olabilir. Bu noktada diş hekimi uzmanı yol gösterici olacaktır.

Etiler Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

etiler gülüş tasarımı

Digital Smile Design cümlesinin ülkemizde kullanılan yaygın hali dijital Gülüş tasarımıdır. Etiler gülü tasarımı, kişinin kendine as özellikleri, mizacını ve karakterini yüzü üzerinden ortaya koyar. Görsel anlamda her insanın bir yapısı vardır. Dişler bu tasarımın en dikkat çekici noktasıdır.  Gülüş tasarımları dijital olarak farklı yöntemler ile uygun ekranlara aktarılır. En düzgün hali ile tasarım işlemi yapılır. bunlar yazılımlar üzerinden yapılmaktadır. Estetik diş hekimliğinde öne çıkan bu uygulama, hasta ile iletişimi çok daha sağlıklı kılar.

Etiler gülüş tasarımı sürecinde en önemli noktaların başında estetik beklentiler yer alıyor. Bu beklentilerin en doğru şekilde belirlenmesi son derece önemlidir. Hasta ağzından alınan ölçüler ile, modeller hazırlanır ve problemler belirlenerek gerekli olan planlama işlemi yapılır. sonrasında da hastanın ağız içi ve yüz suretleri PC ortamına aktarılır. Bu sayede yüz uyumu hesapları ve diğer detaylar değerlendirilir.

etiler gülüş tasarımı kliniği

Gülüş tasarımında en dikkat çekici nokta, kişi diş ve ağız sorunları ile alakalı yaşadığı psikolojik buhranlara önemli bir çözüm olmasıdır. Ergenlik döneminin de verdiği acımasızlık ile, küçük yaşta çocuklar şekil olarak herhangi bir farklılığı ‘’kusuru’’ bulunan kişiler ile alay edebilmektedir. Diş ve ağız yapısı ile alakalı da bir çok çocuğun arkadaşları tarafından küçük düşürüldüğü bilinmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version