Emax nedir

E-Max Kaplama

Emax diş ömrü

Estetik maksimumun kısaltılmışı olan Emax kaplamalar, gülüş tasarımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bir kaplama türüdür. Emax kaplama tedavisi, estetik diş hekimliği kapsamında kişilerin isteğine ve tercihine bağlı olarak uygulanabilir. Diş hekimlerimizin belirlediği işlem türlerine bağlı olarak, mükemmele yakın bir estetik bir görünüm sağlayan emax diş kaplamaları, uzun ömürlü ve dayanıklı bir tedavi modelidir. Emax diş kaplama uygulamalarını talep eden hastalar, uzman hekimlerimiz tarafından detaylı muayeneye alınmaktadır. Hastalarımız muayene edildikten sonra, ağız sağlığında herhangi bir problem olup olmadığı belirlenecektir. İstanbul emax kaplama tedavileri hakkında merak edilenler ve tedavinin tüm detayları, yazı içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.

Emax Diş Kaplamasının Özellikleri Nelerdir?

Emax kaplama uygulaması, empress diş kaplama olarak da tabir edilmektedir. Tamamen seramik malzemeden elde edilen emax kaplama, ışığı maksimum derecede geçirmektedir. Işık geçirgenliği çok yüksek olan emax kaplamalar, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerdir. Güce ve baskıya karşı dayanıklı olan emax kaplamalar, sıklıkla tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır. Doğal diş görünümüne sahip olan emax kaplama, ışık yansımasıyla doğallığı üst seviyeye çıkaracaktır. Özellikle ön dişlerde kullanılan kron malzemeler ve diş kaplamaları için sıklıkla tercih edilmektedir. Ön dişlerde kaplama yapıp, estetik görünüm elde etmek isteyen hastalara, uzmanlar tarafından en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Emax Diş Kaplama Uygulamaları Nasıl Yapılır, İşlem Detayları Nelerdir?

emax diş

Emax kaplama tedavisinin uygulanışı için izlenen adımlar ve işlem detayları şu şekildedir:

 • Emax kron kaplama talep eden hastalar, uzmanlar tarafından muayene edilmektedir.
 • Diş yapısı ve ağız içinde herhangi bir problem olup olmadığını inceleyen diş hekimleri, hastaların diş röntgenini çekecektir.
 • Muayeneler sonucunda, çene kemiğinde ya da ağız içerisinde herhangi bir bakteriyel hastalık olmadığı tespit edilirse, emax kaplama uygulamasına başlanabilir.
 • Emax kaplama ölçüsü alınmadan önce, diş yüzeyinden ince bir tabaka alınmakta ve kaplamaların diş yüzeyine oturması için alan oluşturulmaktadır.
 • Diş yapısının modelini hazırlamak için dijital ya da klasik sistemlerden destek alınacaktır.
 • Hastaların diş ve ağız ölçüleri alındıktan sonra, emax kaplamalar hazırlanır.
 • Emax kaplamaların son halini alması için freze makinesi kullanılmaktadır. Freze makinesi yardımıyla, hazırlanan emax kaplama protezin yerleşeceği alanda, lütyum diskilatın monolotik bloğu kesilmektedir.
 • Emax kaplama kuronları, tek bir blok üzerinden üretilmektedir. Tek blok şeklinde üretilmesi, kaplamalar arasında en fazla dayanıklılık gösteren türlerden bir tanesi olduğuna işaret etmektedir.
 • Emax kuronlarıyla yapılacak diş kaplama işlemlerindeki son adım da hazırlanan emax kaplamasının, diş boyutlarına uygun şekilde ayarlanması ve dişe sabitlenmesidir.

Emax kaplama uygulaması esnasında, hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Uzun süre bekleme zorunluluğu bulunmayan emax diş kaplama uygulaması sonucunda, hastalar yeni dişlerine sahip olacaktır.

Emax diş Kaplama Fiyatları 2021

Kimler Emax Kaplama Yaptırabilir?

Emax kaplama yaptıracak kişilerin temel özellikleri, tüm detaylarıyla listelenmiştir:

 • Diş yüzeyinde lekelerin bulunması durumunda, emax kaplamalarla kesin çözüm elde edilmektedir. Diş beyazlatma veya diş temizleme çalışmalarında kesin sonucun alınamaması, kaplama uygulamalarını zorunlu hale getirmektedir. Emax kaplama uygulaması kullanılarak, diş yüzeyine işleyen lekeler, emax kron kaplamalarla tamamen parlak ve temiz bir görünüme kavuşacaktır.
 • Diş çapraşıklığı bulunan ve ortodontik tedavi yöntemlerini tercih etmeyen hastalar, Emax kaplama uygulamasından faydalanabilirler.
 • Diş diziliminin düzgün olmaması ve diş teli tedavilerine başlamak istemeyen hastalara, kusursuz diş dizilimi için emax kaplama tavsiye edilmektedir. Emax diş kaplamaları kullanılarak, dişlerdeki eğrilikler ve sorunlar tamamen göz ardı edilmektedir.
 • Kanal tedavisi gören dişlerde, normal dişlere göre daha yüksek hassasiyet görülmektedir. Kırılmaya ve çatlamaya meyilli olan dişler, emax kaplamalarla restore edilmekte ve işlevini yükseltmektedir.
 • Kırılmış dişlerdeki tahribatları gidermek ya da arasında geniş boşluklar bulunan dişleri onarmak için emax kronlar kullanılmaktadır. Dişlerdeki eksiklik ya da boşluklara uygun gelecek şekilde, emax diş protezleri hazırlanmakta ve boşluğa sabitlenmektedir.

Emax Kaplama Tedavisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Emax kaplama uygulamasının getirileri arasında yer alan faktörler, aşağıda tüm detaylarıyla listelenmiştir:

 • Emax diş kaplama uygulamasının en önemli özelliği, estetik açıdan kusursuz bir görüntüye sahip olmasıdır.
 • İçerisinde metal bir bileşik bulunmayan emax kaplamalar, hastalarda hiçbir alerjik reaksiyon oluşmasına izin vermemektedir. Diş eti ve diş kökü yönünden hassas olan kişiler, emax kaplamalarla sağlıklarını koruma altına alabilirler.
 • Bazı kaplama uygulamalarının ardından, diş eti ve diş kenarlarında meydana gelen morarma ve şişlikler, emax kaplama uygulamalarında ortaya çıkmayacaktır.
 • İçeriğindeki bileşenler sayesinde, dişlere bire bir uyum sağlayacaktır.
 • Sayısız renk kartelasına sahip olan emax kaplamalar, tüm diş renklerine uyum sağlayacaktır.
 • Tekli olarak kullanım imkânı sunan emax kaplamalar, doğal dişlere tamamen uyum sağlamakta ve doğal görünümü muhafaza etmektedir.
 • Yüksek ışık geçirgenliği özelliği bulunan emax kaplamalar, tamamen doğal bir görünüm sağlayacaktır.
 • Emax kaplamaların dış yüzeyi, oldukça parlak ve pürüzsüz yapıya sahiptir.
 • Diş kaplama uygulamaları sonrası oluşacak diş hassasiyetleri, emax kaplamayla minimum seviyeye indirilmektedir.
 • Dış yüzeyinin kaygan ve pürüzsüz olması sebebiyle, dişlerde tartar oluşumunu minimuma indirger.
 • Tartar ve diğer ağız hastalıklarını engellemesi sebebiyle, diş eti sorunu ve diğer tüm sorunları minimalize edecektir.
 • Cam seramik bir malzemeden elde edilen lityum diskilat içerikli emax kaplamalar, çatlama ya da kırılma riskini ortadan kaldırmaktadır.

Emax nedir

Emax Diş Kaplamanın Dezavantajı Var Mıdır?

Emax dişlerin dezavantajı, arka dişlerde ya da uzun köprülerde kullanımının sorun çıkarmasıdır. Emax kaplamalarda, metal içerikli herhangi bir madde kullanılmadığından, hastaların arka dişlerine uyum sağlaması mümkün değildir. Arka dişler, ön dişlere göre daha fazla güce sahiptir ve dişler üzerine daha fazla baskı uygulanmaktadır. Metal içeriği bulunmayan emax kaplamaların, çok fazla baskı isteyen dişlerde kullanılması durumunda, kırılma ya da hasar görme riskleri söz konusudur. Normal diş kaplama uygulamalarına kıyasla, emax kaplama uygulamaları daha fazla maliyeti bulunmaktadır. Görsellik ve estetik açısından değerlendirildiğinde, emax kaplamalar ön plana çıkacaktır.

Hangi Durumlarda Emax Kaplama Yapılır?

Emax kaplama yapılan durumlar, aşağıda detaylı şekilde listelenmiştir:

 • Kişilerin gülüşündeki estetik görünümü bozan çarpıklık ya da şekil sorunları, emax kaplamalarla ortadan kaldırılmaktadır.
 • Travma ya da darbe sonrası kırılan dişlerin tedavi edilmesi için emax kaplamalarla onarım sağlanmaktadır. Dişlerin eski doğal haline gelmesi ve kusurların ortadan kalkması için gerekli onarım, emax kaplama sayesinde gerçekleştirilir.
 • Dişlerin normalden daha uzun olması ve estetik gülüşün sağlanması için diş uçlarına uygulanabilir.
 • Beyazlatma ve diş parlatma işlemlerinde herhangi bir sonuç alınamaması durumunda, diş yüzeyinin kusursuz görünmesi için uygulanmaktadır. Ön dişlerdeki çürüklerin tedavisi için uygulanan dolgu işlemleri sonrası, dişlerde kötü bir görünüm meydana gelecektir. Dolgu sonrası, ön dişlerdeki olumsuz görünümün giderilmesi için estetik görünüm sağlanmaktadır.
 • Diş teli tedavisinden korkan ve uzun süreli tedavilerden uzak duran kişiler, emax diş kaplama uygulamasıyla kısa sürede istedikleri diş dizilimine sahip olabilirler.
 • Diş yapısı, şekli ve duruşundan memnun olmayan hastalar, emax diş kapama uygulamasıyla diş dizilimi elde edilecektir.

Emax Kaplama Dişler Neden Çok Fazla Tercih Edilir?

Emax kaplamanın tercih edilmesin en büyük sebebi, ön dişlerdeki görünümü güzelleştirmesi ve estetik açıdan kusursuz hale getirmesidir. Gerçek dişlere uyum sağlayan ve doğallıktan ödün vermeyen emax kaplamalar, doğal görünümün bozulmasını engellemektedir. Işığı geçirmesi, dayanıklı olması ve uzun ömürlü, kullanım imkânı sunması, hastaların emax kaplama modelini tercih etmesinin en büyük etkenleri arasındadır. Diş yapısına zarar vermemesi ve zirkonyum diş kaplaması gibi etkili olması sebebiyle, emax kaplama uygulamaları estetik diş hekimliği uygulamalarının yeni trendi haline gelmiştir.