şişli gülüş tasarımı nasıl yapılır

Diş Tedavisi

İstanbul Diş tedavisi uygulamalarından faydalanarak, hastalarımızın dişlerindeki tüm sorunları gidermekte ve ağız sağlığını korumaktayız. Diş protezi tekniklerimiz, diş dolgusu uygulamalarımız, implant uygulamalarımız, diş çekimi uygulamalarımız ya da kanal tedavisi uygulamalarımızdan faydalanarak, dişlerde gelişen sorunları ortadan kaldırmaktayız. İstanbul Diş tedavisi sürecinde, diş hekimlerimiz tarafından belirlenen tedavi metotlarını kullanarak, hastalarımızın sağlıklı dişlere kavuşmasına yardımcı oluyoruz. İstanbul Diş tedavisi için belirlenen sürece bağlı olarak, hastalarımız tedavi sürecine alınacak ve dişlerdeki sorunlar tamamen giderilecektir.

Protetik diş tedavisi

Diş Çekimi Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Diş çekimi tedavisi, dişlerinde ileri evre çürüme bulunan hastalarımız için kullanılmaktadır. Diş çekimi uygulamasından önce, hastalarımız çene röntgenine alınmakta ve dişlerdeki temel sorunlar detaylı şekilde gözlemlenmektedir. Diş çekimi uygulamasına karar veren diş hekimlerimiz, hastalarımıza lokal anestezi vermektedir. Bölge uyuştuktan sonra, gerekli materyaller ile diş köküne erişilir ve diş yerinden çekilir. Kökü sağlam olan ya da çekmeye müsait olmayan dişler, operasyonla yerinden çıkarılmaktadır. Diş yerinden çıkarıldıktan sonra, bölge solüsyon ile temizlenir ve tampon yardımıyla, kökte kanama oluşması engellenir.

Dolgu Uygulamasının Detayları Nelerdir?

Dolgu tedavisi öncesinde, çürüyen dişler belirlenerek çene grafisi alınmaktadır. Çene röntgeninin ardından, dişteki çürük oranı belirlenir ve dolgu için bölgeye lokal anestezi uygulanır. İğneyle bölgenin uyuşturulmasının ardından, diş üzerindeki çürükler aşındırılarak temizlenmektedir. Özel bir cihazla dişteki çürük bölge aşındırıldıktan sonra, diş üzerindeki kalıntılar tazyikli su yardımıyla temizlenecektir. Tüm çürükler temizlendikten sonra, bölgeye eritilmiş kurşun ya da farklı bir dolgu malzemesi doldurulacaktır. Bölgenin tamamen doldurulmasının ardından, uzmanlarımız diş rengine uyumlu kaplama malzemesiyle dişi kapatmaktadır. Diş rengiyle bire bir uyum sağlayan kaplama malzemeleri sayesinde, hastalarımızın diş estetiğinde herhangi bir bozulma meydana gelmeyecektir.

Kanal Tedavisinin Özellikleri Nelerdir?

Endodonti diş tedavisi nedir

Kanal tedavisi uygulaması, hastalarımızın diş kökünde oluşan iltihapları gidermektedir. Diş hekimlerimizin sıkça tercih ettiği kanal tedavisi uygulaması, diş kökünde biriken iltihap ve sinir hasarlarını gidererek, dişlerin çekilme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Diş köküne doğru inmek için diş yüzeyindeki çürük oyulmakta ve çürüyen bölge tamamen dışarı alınmaktadır. Çürüğün diş köküne ve kanala kadar inmesi sebebiyle, kanala doğru oyuklar genişletilerek, bölgedeki tüm iltihap dışarı alınır. Bölgede oluşan sinir dokusu hasarlarının da giderilmesinin ardından, kanallar özel solüsyonlarla yıkanmakta ve dolgu malzemesiyle doldurulmaktadır. Hastalarımızın dişleri iyileşene kadar, dolgu işlemi bekletilmekte ve iyileşmenin ardından, bölgeye dolgu yapılmaktadır. Kanal tedavisi sonrasında, hastalarımızın dişlerindeki iltihaplar tamamen temizlenecektir. Kanal tedavisinin ardından, diş yüzeyine bire bir uyumlu kaplama malzemesi yerleştirmekte ve hastalarımızın dişlerinin doğal görünümünü korumaktayız.

Diş tedavisinde İmplant Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Restoratif diş tedavisi

İmplant protezleri, hastalarımızın gerçek dişleriyle bire bir uyumluluk göstermektedir. Hastalarımızın çene kemiği ve diş ölçüsü alınarak hazırlanan implant protezlerimiz, özellikle ön dişlerin kaybında etkili şekilde kullanılmaktadır. İmplant protezlerimizin zikronyum malzemeden elde edilmesi, dişlerin ışığı geçirmesine ve doğal diş görüntüsünün elde edilmesine yol açacaktır. Gerçek dişler kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olan implant protezleri, gerçek dişlerle bire bir aynı renkte hazırlanmaktadır. Uygulama bölgesine uygun ölçülerde tasarladığımız implant protezlerimiz, boyut olarak diş diziliminde fark edilmeyecektir. Hastalarımızın kaybettiği dişlerin yerine yerleştirilen implant protezlerimiz, kaybedilen dişlerle bire bir uyumluluk göstermektedir. Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirdiğimiz implant vidaları, tamamen zirkonyum malzemeden elde edilmektedir. Zirkonyum malzemeden elde edilen diş protezi ve implant vidaları, paslanma ya da çürümeye karşı %100 dayanıklıdır. Dişetinin kesilmesinin ardından, çene kemiğine sabitlenen implant vidaları, 3 ay sonra orijinal diş proteziyle sabitlenecektir. Diş protezinin diğer dişlere bire bir uyumlu olması ve aynı renkte hazırlanması, diş diziliminin doğal görünmesini sağlayacaktır. İmplant vidaları, uzun ömürlü kullanım imkânı sunmakta ve gerçek diş kökü görevini üstlenmektedir. Diş kökünün yerini alan implant protezleri, gerçek dişlerin sahip olduğu tüm işlevleri üstlenecektir. Diş tedavisinin önemli uygulamalarından olan implant uygulaması sonrasında, hastalarımızın istedikleri yiyecekleri çiğneyebilir ve sorunsuz şekilde yemek yiyebilir.

İstanbul diş tedavisi

Diş tedavisinde Kullanılan Kaplama Uygulamalarının Özellikleri Nelerdir, Kimlere Yapılır?

Diş kaplama uygulamaları, diş ve gülüş estetiği kapsamında sıklıkla kullanılmaktadır. Dişlerdeki çürümeler, kırılmalar, renk kayıpları ya da şekil bozuklukları gibi etmenler, diş kaplama uygulamasıyla tamamen ortadan kaldırılacaktır. Porselen lamina ve zirkonyum diş protezleri kullanılarak, dişlerinizdeki görüntü ve şekil bozuklukları tamamen giderilecektir. Tercih ettiğiniz kaplama yöntemine göre, dişlerinize uygulayacağımız teknikler değişmektedir. Dişlerinizin tamamı için kullanabileceğiniz kaplama yöntemlerini, tek bir diş için de uygulayabilirsiniz. Dişlerinizdeki şekil bozukluğunu gidermek için tercih edebileceğiniz porselen lamina uygulaması, 1 milimetreden daha ince kalınlıktaki porselen yapraklar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Diş yüzeyinde 1 mm kalınlıktaki diş mine dokusunu kaldırdıktan sonra, tüm dişlerinizin aynı boyutlara gelmesi için törpüleme yapmaktayız. Törpüleme sonrasında, dişlerinizin kalıbını alarak, dişlerinize bire bir uyumlu porselen yapraklar hazırlamaktayız. Hazırladığımız porselen lamina yaprakları, özel yapışkanlar ile dişlerinize sabitlemekte ve dişlerinizi sıralı görünüme kavuşturmaktayız. Diş tedavisi uygulaması arasında sıklıkla tercih edilen porselen lamina kaplamalar, diş dolgusu ve diş kırılması gibi durumlarda da kullanılmaktadır. Porselen kaplamaların en önemli özelliği, istendiğinde değiştirilmesi ve dişlerle bire bir uyumlu renklerde tasarlanmasıdır.

2 Yorum Yapıldı

  1. Genelde dişcilerden ve tedavilerden korkuma çoğu zaman ki rahatsızlıklarımda bir uzmana görünmedim. Ben görünmedikçe rahatsızlıklarım daha belirgin olmaya ve beni rahatsız etmeye yetti. Korkunun ecele faydası yok diyerek İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinden randevumu aldım. Randevu gününe kadar olan stresimin yerine heyecan sardı. Uzman doktorumun da profesyonel yaklaşımı ile de içim rahatladı. Şuan pişmanım keşke daha önce randevumu alsaydım. Şuan ağız ve diş sağlığıma daha çok dikkat ediyorum. Uzman doktoruma sonsuz teşekkürler

  2. Diş tedavilerimi her zaman İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinde yaptırıyorum. Uzman doktorumun da profesyonelliğine güveniyorum. Dolayısıyla dişlerimi de emin ellere emanet ediyorum. Arkadaşlarıma da rahatlıkla tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version