Diş Pırlantası

Diş kristali uygulaması, hastalarımızın taleplerine göre gerçekleştirilmektedir. Diş pırlantası uygulamalarımız, hastalarımızın tercihine ve beğenisine göre şekillenen estetik diş hekimliği işlemlerinden bir tanesidir. Hastalarımızın diş yüzeyine yapıştırdığımız kristaller, diş pırlantası olarak adlandırılmaktadır. Özel yapıştırıcılar yardımıyla sabitlediğimiz diş kristalleri, kendi kendine düşmez ya da günlük faaliyetlerden etkilenmez. Hastalarımızın istediği dönemde, herhangi bir zarar vermeden yerinden çıkarabildiğimiz diş pırlantaları, diş sağlığını hiçbir yönden tehdit etmeyecektir. Diş estetiği ve dış görünüş açısından sevilen işlemlerden bir tanesi olan diş pırlantası, hastalarımızın talebine göre uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanacaktır. Diş pırlantası uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için yazı içerisindeki başlıklarımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Gerçek diş pırlantası

Diş Pırlantasını Kimler Kullanabilir?

Diş kristali uygulamamız, diş sağlığı yerinde olan tüm hastalarımız tarafından kullanılabilir. Diş pırlantası uygulaması, hastalarımızın taleplerine göre gerçekleştirilmektedir. Hastalarımızın diş ve dişeti probleminin olmaması durumunda, istenen her yaş ve cinsiyet için diş pırlantası uygulaması yapılmaktadır. Hastalarımızın diş pırlantası yaptırmaya uygun olup olmadığına, uzman diş hekimlerimiz karar vermektedir. Diş pırlantası yaptırmaya uygun bulunan hastalarımız, istedikleri dişlerine, istedikleri özellikte diş pırlantası takılmasını talep edebilirler. Diş pırlantası öncesinde, hastalarımızın daha temiz ve daha beyaz dişlere sahip olması için diş beyazlatma uygulaması yapmaktayız. Beyaz ve düzenli dişlerde daha hoş görüntü oluşturan diş pırlantası, uzmanlarımız gerekli gördüğü adımların ardından takılacaktır. Diş hekimlerimize başvuru yaparak ve detaylı muayeneden geçerek, diş pırlantası sürecini planlayabilirsiniz.

Diş Pırlantası İçin Hangi Tür Taşlar Kullanılır?

Pırlanta diş kaplama

Diş pırlantasında kullanılan taşlar, kristal taş ya da buna benzer özellikteki taşlar arasından seçilmektedir. Diş pırlantasından daha uygun fiyatlarda olan taşlar tercih edilerek, istenen görüntülerin bütçenize uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Aşındırma yöntemiyle dişlere sabitlenen diş pırlantalarına kıyasla, yapıştırma tekniğiyle uygulanan dişler daha kısa ömürlü sayılmaktadır. Dişlerinizde kısa süreli pırlanta görüntüsüne sahip olmak istiyorsanız, pırlantaya alternatif olan taşları tercih edebilirsiniz.

Diş Pırlantası Uygulaması Nasıl Yapılır, Uygulamanın Adımları Nelerdir?

Diş pırlantası uygulama süreci için diş hekimlerimiz hastalarımızı muayeneye almaktadır. Hastalarımızın ağız sağlığını muayene etmeden, diş pırlantası uygulamasına geçilmeyecektir. Diş eti ve diş sağlığınızı kontrol eden uzman diş hekimlerimiz, hastalarımızın dağız sağlığını bozan tüm etkenleri tedavi etmekle işe başlayacaktır. Hastalarımızın ağız sağlığı yerine geldikten sonra, hastalarımızın diş yüzeyleri temizlenecektir. Diş yüzeyi temizlendikten sonra, diş pırlantasının yapıştırılacağı diş belirlenir ve hangi tür taşların yapıştırılacağı tercih edilir. Belirlenen dişlere, belirlenen taşların yerleştirilmesi için iki farklı uygulama tercih edilmektedir. Yapıştırma yöntemi tercih edildiğinde, kompozit bonding adlı yapıştırıcı kullanılmaktadır. Yapıştırıcı diş yüzeyine sürüldükten sonra, kullanılacak diş kristali diş üzerine sabitlenir. Aşındırma yöntemi tercih edildiğinde, diş kristalinin ebadına uygun olarak aşındırma yapılmakta ve kompozit bonging yapıştırıcıyla, diş kristali bölgeye sabitlenmektedir. Diş pırlantasının çıkarılması için yapıştırıcı söküldükten sonra, diş yüzeyine cilalama yapılmaktadır. Diş yüzeyi cilalandıktan sonra, dişlerin herhangi bir zarar görmesi ya da hassasiyet yaşaması söz konusu değildir. Uzman diş hekimlerimiz, diş kristalinin çıkarılması ve cilalanması aşamalarında profesyonel destek sunacaktır. Diş kristaliniz çıkarıldıktan sonra, diş yüzeyinizde herhangi bir kalıntı ya da farklılık olmayacaktır. Diş cilalama uygulamamız sayesinde, dişleriniz eskisinden daha parlak ve pürüzsüz görünüme kavuşmaktadır.

Diş Pırlantası Uygulamasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Pırlanta diş Kaplama Fiyatları

Diş kristalinin getirileri, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

  • Diş estetiği kapsamında dikkat çekici ve göze hoş gelen bir görüntü oluşturmaktadır.
  • Gülümseme esnasında ışıldama ve parıltı oluşturur.
  • Dişlerin daha güzel görünmesini sağlamaktadır.
  • Alışılmışın dışında görünümü sayesinde, özgüven yüksekliği oluşturur.
  • Karakteristik imaj oluşturmada etkilidir.
  • Gülüşlerin daha rahat ve öz güvenli olmasını sağlar.

Gülüş estetiği ve diş estetiği uygulamalarımız arasında en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olan diş kristali işlemleri, hastalarımızın tercih ve isteklerine özel olarak şekillenmektedir. Diş implant, diş protez ya da diş kaplama uygulamalarının ardından, hastalarımızın tercihine göre diş kristalinin özellikleri değişebilir.

Diş pırlantası

Diş Pırlantası Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş kristalinin zararı olmadığından, tüm hastalarımızın güvenle tercih edebileceği yöntemler arasında olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle diş estetiği işlemlerinin ardından, hastalarımızın daha güzel bir gülüşe sahip olması için diş kristali uygulamalarımız tercih edilebilir. Diş pırlantası kullanmanın tek riski, çok sert besinlerin tüketilmesi esnasında, kristalin yerinden çıkması ve yutulması ihtimalidir. Ancak çok büyük ve sert lokmaların alınmaması, küçük parçalar halinde yemek yenmesi durumunda, diş kristallerine herhangi bir zarar gelmeyecektir. Diş kristallerini ekstra bakıma ihtiyacı yoktur. Ağız ve diş sağlığınızın yerinde olması durumunda, diş kristallerinizi uzun süre kullanabilirsiniz.

Diş Pırlantasının Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Diş kristalinin uygulama süresi, ortalama 15-20 dakikadır. Oldukça kısa sürede tamamlanan diş kristali işleminin ardından, hastalarımız normal hayatlarına geri dönebilir ve normal besin alışkanlıklarını sürdürebilir. Diş hassasiyeti ya da farklı bir komplikasyon barındırmayan diş pırlantası uygulamamız, hastalarımızın talep ettiği pırlanta sayısına göre uzayıp kısalacaktır.

3 Yorum Yapıldı

  1. Diş pırlantası uygulamasını hep merak etmişimdir ve bu uygulamanın da sıkı takipçilerindenim. Uygulamayı yapan ve başarılı olan bir klinik görünce dayanamayıp randevumu aldım. Zaten dişlerim oldukça düzgün ve bakımlıydı. Pırlanta uygulaması ile de şuan daha iyi bir görünüm elde ettiğimi düşünüyorum. Yaptırmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim

  2. Diş pırlantası uygulamasını beğenerek takip ediyordum. Bulunduğum şehirde de başarılı bir şekilde uygulayan bir klinik bulduğum için de ayrıca bir mutluyum. Tüm gün dişlerimi gösteriyorum arkadaşlarıma. İnanılmaz mutlu eden bir uygulama. Yaptırmak isteyen herkese içtenlikle tavsiye edebilirim. Kendilerini daha şık hissedeceklerine de eminim.

  3. Son zamanlarda en çok hoşuma giden uygulamalardan bir tanesi de diş pırlantası uygulaması. Arkadaşlarım ile birlikte yaptırmak istedik. Şuan hepimizde var ve kendimi çok özel hissediyoruz. Yaptırmak isteyen herkese tavsiye ederiz. Ağrısız ve acısız bir şekilde uygulandığı için de korktuğumuz gibi olmadı. Bizimle ilgilenen herkese teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version