Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma uygulamalarımız diş yüzeyinde lekelenmeler bulunan ya da zaman içinde diş rengi koyulaşan hastalarımızın tercih ettiği gülüş estetiği yöntemlerinden bir tanesidir. İstanbul Diş beyazlatma uygulamaları kapsamında, hastalarımızın diş yüzeyindeki tüm kalıntı ve birikmeleri temizleyerek, dişlerin lazerle beyazlamasını sağlamaktayız. Diş beyazlatma işlemleri için diş hekimlerimizin tıbbi muayenesinden geçilmesi ve hekimlerimizin belirlediği planlar dahilinde uygulama yapılmalıdır. Birbirinden farklı diş beyazlatma yönteminden faydalanarak, hastalarımızın diş yüzeyindeki lekelenmeleri ve kalıntıları temizlemekteyiz. Hastalarımızın talepleri üzerine uyguladığımız gülüş estetiği tekniklerinden biri olan diş beyazlatma yöntemiyle, hastalarımızın dişlerinin beyaz ve ışıltılı hale gelmesine olanak sağlıyoruz. Uzman hekimlerimiz ve teknikerlerimiz gözetiminde gerçekleştirdiğimiz diş beyazlatma uygulamalarımız hakkında bilgi almak için yazı içerisindeki başlıklarımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

İstanbul diş beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma Uygulamasının Önemi Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Diş beyazlatma işlemi, diş yüzeyinde renk değişimi ve lekelenmeler görülen kişilerin, dişlerindeki lekelerinden kurtulması için etkilidir. Diş beyazlatma operasyonu sonrasında, diş yüzeyinde oluşan kalıcı leke ve şekiller ortadan kalkacaktır. Lazer ve farklı yöntemlerle kullanılan diş beyazlatma uygulamaları, dişlerin belirli bir süreliğine beyazlamasını ve parlak görüntü oluşturmasını sağlamaktadır. Dişlerin pürüzlü ve kirli görüntüsünü ortadan kaldıran diş beyazlatma uygulamalarımız, hastalarımızın taleplerine göre hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Diş Beyazlatma Uygulamalarının Çeşitleri Nelerdir?

Dis parlatmak icin ne yapmaliyiz?

Diş beyazlatma uygulamalarının türleri, hastalarımızın taleplerine ve dişlerinin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Diş beyazlatma uygulaması için kullandığımız yöntemler şunlardır:

 • Diş beyazlatma uygulamaları, kullanılan tekniğe göre iki ayrı kategoride değerlendirilmektedir.
 • Power bleaching olarak adlandırılan diş beyazlatma uygulamamız, ortalama 1 saat boyunca devam etmekte ve klinik ortamında gerçekleştirilmektedir.
 • Power bleaching uygulaması sonrasında, hastalarımızın diş rengi 3-4 ton açılacaktır. Uygulama esnasında, beyazlatıcı jel kullanılmakta ve ışıkla bu jel dişlere temas ettirilmektedir. Işık uygulamasının ardından, hastalarımızın dişleri daha beyaz ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.
 • Ev ortamında uygulanan diş beyazlatma uygulamamıza ise home bleaching adı verilmektedir. Hastalarımızın ağız ve diş ölçüsünü aldıktan sonra, hastalarımıza bire bir uyumlu plastik ağızlık hazırlamaktayız.
 • Hazırladığımız plastik ağızlıklar, içine jel koyularak dişlere yapıştırılır. Ortalama 5 ila 7 günün sonunda, home bleaching uygulaması sonuç verecek ve dişler olduğundan daha beyaz görünecektir.
 • Home bleaching uygulaması, günde ortalama 4-8 saat aralığında yapılmak zorundadır. Uygulamanın süresi ve kullanılacak jelin miktarı, hastalarımızın dişlerindeki renk değişimine göre değişiklik gösterir.

Diş beyazlatma uygulaması için kullandığımız teknikler aşağıda sıralanmıştır:

 • Ev tipi diş beyazlatma uygulamaları
 • Ofis tipi diş beyazlatma uygulaması
 • Kanal tedavisi alan dişler için tek diş beyazlatma uygulaması
 • Ev ve klinik ortamında yürütülen kombine diş beyazlatma uygulaması
 • Klinik ortamda gerçekleştirilen kombine iş beyazlatma uygulaması

Yukarıda belirtilen uygulamalar arasında seçim yapmadan önce, hastalarımızın talep ve düşüncelerini dinlemekteyiz. Hastalarımızın düşüncelerine uyum sağlayan yöntemler seçilerek, diş beyazlatma işlemini planlamakta ve işlemlere başlamaktayız.

Diş Beyazlatma Uygulaması Herkes İçin Uygun Mudur?

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Diş beyazlatma yaptıracak kişilerde aradığımız belli başlı özellikler bulunmalıdır. Ağız sağlığı yerinde olan herkesin yaptırabildiği diş beyazlatma işlemleri için aradığımız kriterler şu şekildedir:

 • Diş beyazlatma işlemi yapmak isteyen hastalarımızın, dişeti, diş ve ağız içi hastalıklara sahip olmaması gerekir.
 • Hastalarımızın dişeti iltihabının bulunması durumunda, dişeti tedavisi yapılmadan diş beyazlatma işlemlerine başlanmayacaktır.
 • Diş ve dişeti tedavisi tamamlandıktan sonra, ağız sağlığı sorunları ortadan kalkan hastalarımıza diş beyazlatma uygulaması yapmaktayız.
 • Hastalarımızın 18 yaşından büyük olmasına dikkat etmekteyiz. Kemik gelişimi tamamlanmayan hastalarımıza, diş beyazlatma uygulaması yapılmamaktadır. Hastalarımızın zaruri bir durumu bulunduğunda, diş hekimlerimizin onayıyla diş beyazlatma işlemi yapılabilir.
 • Hastalarımızın ağız bakımı ve ağız temizliğine dikkat etmesi gerekir. Ağız temizliğine önem vermeyen hastalarımız, diş beyazlatma işlemlerinden fayda bulamayacaktır.

Diş beyazlatma uygulaması için hastalarımızın ağız sağlığının yerinde olması yeterlidir. Kanal tedavisi, diş çürümesi ya da diş eti iltihabına sahip olan hastalarımıza, tedavi sonrasında diş beyazlatma uygulaması yapılacaktır.

Diş beyazlatma

Diş Beyazlatma Uygulaması Güvenilir Midir?

Diş beyazlatma işleminin güvenilirliği için yapılan mikroskobik araştırmalar sonucunda, hastalarımızın dişlerine herhangi bir zarar vermediği ve 10/10 güvenlik sağladığı teyit edilmiştir. Diş beyazlatma operasyonu sonrasında, dişlerde kalıcı etki ya da kalıtsal değişiklikler meydan gelmeyecektir. Hastalarımızın güvenle kullanabileceği diş beyazlatma uygulamalarımız, özel konsantrasyon ilaçları ve tekniklerle çeşitlendirilmiştir. Diş beyazlatma uygulamalarımız sonucunda, dişlerde hassasiyet görülebilir. Ortalama 24-48 saat aralığında sona eren diş hassasiyeti, sıcak hava ve soğuk havaya karşı kendini göstermektedir. Diş hassasiyetinin 24-48 saat sonunda geçmemesi durumunda, hastalarımızın hekimlerimize danışması ve beyazlatıcı kullanımını sonlandırması gerekir. Diş hekimlerimiz tarafından verilen florür ve özel diş macunları kullanılarak, diş hassasiyetleri ortadan kaldırılabilir. Diş beyazlatma uygulamasından sonra, dişlerdeki beyazlık etkisi 6 ayla 2 yıl arasında kalıcılığını devam ettirecektir. Hastalarımızın dişlerinin daha uzun süre beyaz kalması ve operasyon sonrasında fayda sağlanması için alışkanlıkların değişmesi gerekir. Sigara kullanımı, alkol tüketimi, gazlı içecek tüketimi ya da çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerin içilmesi, dişlerde lekelenmelerin oluşmasına ve beyazlığın kaybolmasına yol açacaktır.

 

2 Yorum Yapıldı

 1. Uzun zamandır dişlerimin renginden memnun değildim. İnternette gördüğüm her yöntemi denedim. Ama bir türlü istediğim beyazlığa ulaşamadım. Uzmana danışmam gerektiğini anladım. İstanbul Gülüş Tasarımı kliniğinden vakit kaybetmeden randevu aldım. Uzman doktorumun bilgileri ile nelere dikkat etmem gerektiğini, dişlerimin renginin neden düzelmediğini öğrendim. Diş beyazlatma tedavisi uygulayarak dişlerimin bembeyaz olmasını sağladı. Kendisine buradan da teşekkür etmek istedim. Sağ olun

 2. Diş beyazlatma tedavisi ile dişlerimi istediğim beyazlığa ulaştırabildim. Ne yaptıysam dişlerimin doğal rengine dönüşmesini sağlayamamıştım. Uzman doktoruma güvenerek gittiğim klinikten mutlu ve memnun bir şekilde ayrıldım. Şuan dişlerime daha çok dikkat ediyorum. Beyazlığını kaybetmemek için çok dikkat ediyorum. Kendisine ve verdiği bilgiler için ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version